Za minulou sobotu urazili Michael a Diane Greeningovi z kalifornského San Diega 12 714 kilometrů mezi dvěma světadíly, překonali časový rozdíl 17 hodin a navštívili tři disneylandy. Proč? Protože slavili výročí svatby a byla valentýnská sobota. Kombinace jako stvořená k nezapomenutelným zážitkům.

Když se pár rozhodoval, kam vyrazí, nemohl si vybrat mezi disneylandem v japonském Tokiu a parkem Disney World v Orlandu na Floridě. A tak se Greeningovi rozhodli navštívit oba a cestou ještě disneyland v Kalifornii jako bonus.

Disneyland v Tokiu

Disneyland v Tokiu

FOTO: Profimedia.cz

V sobotu před desátou ráno se dvojice vyfotila v tokijském disneylandu před zámkem Šípkové Růženky a následně vyrazila na letiště, aby stihla svůj let do Los Angeles. Ten je posunul zpět v čase, díky čemuž byli krátce po poledni v kalifornském disneylandu, odkud spěchali na letiště John Wayne Airport.

Nečekaná překážka

Opravdové drama nastalo v momentě, kdy manželé zmeškali svůj let na Floridu. V ten moment už ani nedoufali, že by stihli v jednom kalendářním dni vidět tři disneylandy na dvou světadílech.

Zámek Šípkové Růženky v kalifornském Disneylandu

Zámek Šípkové Růženky v kalifornském disneylandu

FOTO: Profimedia.cz

Štěstí přeje odvážným. Možná proto Greeningovi nastoupili za nedlouho na další let a do floridského areálu Walt Disney World dorazili ve 23:40, tedy pouze 20 minut před zavíračkou. Pro New York Daily News Michael Greening uvedl, že se na tuto cestu vydali právě proto, že to byl naprosto šílený nápad.