Zájemcům se otevřou vinařské sklepy na Karlštejně, které nabídnou mimo jiné oblíbené víno Eliška, vyrobené ze směsi odrůd. Kuchaři připraví speciální nabídky ve svých restauracích, vesnice pořádají tradiční masopusty spojené s koštováním a konzumací místních specialit.

Akce, jíž se účastní 18 obcí, startuje 17. ledna ve Všeradicích zabijačkou. Potrvá pět víkendů a skončí 14. února v Zadní Třebani masopustní veselicí se stylovým staročeským jarmarkem.

Festival pro chuťové buňky

„Je to rozmanitý festival, který nabídne nejen místní produkty, ale i burgundská vína a speciality, protože Burgundsko je naším partnerem. Americký víkend v pivovaru se ponese ve znamení amerických receptů připravovaných z místních surovin,“ zve předseda sdružení Vladimír Glaser, který s úsměvem přiznává, že jídlo patří k jeho celoživotním koníčkům.

Nicméně na jídelníčku, vzhledem k načasování, budou podle něj převládat zabijačkové laskominy. Gastrofestival doplní hra pro chytré telefony. Jejich majitelé můžou sbírat body jak tím, že se slavností zúčastní, tak i tím, že akci ohodnotí nebo na ni vezmou své kamarády.

Ten, kdo získá nejvyšší skóre, poletí horkovzdušným balónem Karlštejn nad Karlštejnskem. To se táhne od Prahy k Berounu a Brdským hřbetům, čítá 50 obcí a 50 tisíc lidí.

Soutěž mezi základními školami Školní palačinka, ve které se utkají mladí kuchařští nadšenci, vyvrcholí na masopustu v Zadní Třebani. Utkají se tři nejlepší školní týmy, které, jak název napovídá, připraví palačinky na různý způsob.