„Klub českých turistů spolupracoval v poslední fázi výstavby rozhledny na její propagaci. Rozhledna byla i na trase turistického pochodu Sokolovská padesátka. A když už tu máme takovou krasavici, tak jsme se rozhodli, že tu uděláme novoroční sraz," řekl Zoubek.

Na Šibeniční vrch nad Olovím dorazilo 1. ledna 2015 hned několik desítek lidí, na které tu čekalo občerstvení, pamětní listy či turistické vizitky. Rozhlednu Cibulka, která dostala název podle tvaru vyhlídkové plošiny, postavilo loni město za 5,3 miliónu korun s pomocí dotace od Místní akční skupiny Sokolovsko, která poskytla 3,6 miliónu korun.

Výlet na rozhlednu podnikly na Nový rok desítky turistů.

Výlet na rozhlednu podnikly na Nový rok desítky turistů.

FOTO: Slavomír Kubeš, ČTK

Nápad vznikl před několika lety mezi místními nadšenci. Chtěli na Šibeniční vrch vrátit rozhlednu, která tam ještě před druhou světovou válkou stála. Kromě vycházky prvního dne nového roku má setkání turistů u rozhledny i charitativní část.

Název dostala rozhledna podle svého tvaru.

Název dostala rozhledna podle svého tvaru.

FOTO: Slavomír Kubeš, ČTK

Klub obnovil sbírku Novoroční čtyřlístek, která je určena pro zdravotně postižené, a mimo jiné se z výtěžku budují turistické trasy pro vozíčkáře. „Výhledově by jedna taková měla vzniknout i v Karlovarském kraji,” dodal Zoubek.