Národní park Algonquin se nachází v jižním Ontariu a je největším a turisticky nejatraktivnějším parkem této provincie. Až 40 procent stromů tvoří různé druhy javorů a spolu se stovkami jezer vytváří ideální kulisu podzimních dnů.

I kanadské listnáče na podzim hrají všemi barvami.

I kanadské listnáče na podzim hrají všemi barvami.

FOTO: Martin Švadlenka

Na přelomu září a října se javorové listy postupně zbavují do zelené barvy, kterou postupně nahrazuje červená a žlutá. Pokud ale vyrazíte ve slunečný víkendový den, počítejte s davy fotografujících turistů minimálně na hlavních pěších okruzích.

Chcete-li mít soukromí a klid na fotografování nebo relaxování ve dvou, hoďte na záda větší batoh a stan a protáhněte nohy výletem do přírody. Většina kanadských národních parků je obrovská a najít tu liduprázdné místo není žádný problém.

V celku jednoduše se pak může přihodit, že stojíte na kopci při západu slunce a přes modré jezero zíráte několik kilometrů před sebe do sytě červené krajiny.

Vyjít na kopec se vyplatí. Z ptačí perspektivy se výletníkům otevřou jedinečné výhledy

Vyjít na kopec se vyplatí. Z ptačí perspektivy se výletníkům otevřou jedinečné výhledy.

FOTO: Martin Švadlenka

Pokud vám nevadí brzké ranní vstávání, najděte si místo na břehu jezera při východu slunce, kdy má většina Kanaďanů ještě půlnoc. Budete mít možnost si o samotě vychutnat pohled na losy a jiná zvířata, jak pijí vodu z jezera, nad kterým se povaluje ranní mlha.

Mlžný opar zesvětluje jinak pestré barvy podzimní krajiny

Mlžný opar zesvětluje jinak pestré barvy podzimní krajiny.

FOTO: Martin Švadlenka

Podzimní barvy jsou navíc v ranním slunci ještě jasnější a sytější. A ještě malá rada na závěr. Na tento výlet rozhodně nejezděte sami, o tento pohled je lepší se podělit.