Maloneyho před časem inspirovalo vysílání CNN, kde se dozvěděl, že se nedaleko budovy, v níž pracuje, natáčela část filmu Krotitelé duchů z roku 1984. Snímek z dané pasáže si vytiskl a vyfotografoval spolu se současnou podobou místa. Když obrázek zveřejnil na sociálních sítích, měl velký úspěch. Tak vznikl formát, který následně využil i pro další filmové fotografie.

Připomenutí filmu Annie Hallová s Diane Keatonovou v hlavní roli

Připomenutí filmu Annie Hallová s Diane Keatonovou v hlavní roli

FOTO: Christopher Maloney, Profimedia.cz

Sedmatřicetiletý rodák z Atlanty navštívil se záměrem přiblížit se některým filmovým fenoménům mimo jiné New York, Chicago, Toronto či Řím. Do všech lokalit zamířil vyzbrojený fotkami oblíbených scén.

Filmoví fandová na fotografii jistě poznají Patricka Swayzeho a Whoopi Goldbergovou ve snímku Duch.

Filmoví fandové na fotografii jistě poznají Patricka Swayzeho a Whoopi Goldbergovou ve snímku Duch.

FOTO: Christopher Maloney, Profimedia.cz

Právě Velké jablko, jak se New Yorku někdy přezdívá, pro něj bylo dokonalou živnou půdou. Připomněl tam filmy, jako je Snídaně u Tiffanyho (1961), Annie Hallová (1977), Duch (1990), Láska přes internet (1998) či Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992).

Matt Damon v dramatu Talentovaný pan Ripley natočeném podle detektivního příběhu spisovatelky Patricie Highsmithové

Matt Damon v dramatu Talentovaný pan Ripley natočeném podle detektivního příběhu spisovatelky Patricie Highsmithové

FOTO: Christopher Maloney, Profimedia.cz

V Itálii se pak Maloney soustředil na snímek Prázdniny v Římě (1953), v němž zazářila mladičká Audrey Hepburnová, a na film Talentovaný pan Ripley (1999) s Mattem Damonem. Pro ten filmaři vybrali například přírodní kulisy ostrova Ischia.