Od dubna budou exkluzivně v luxusním obchodním domě Harrods v Londýně ke koupi zavazadla řady Kasor od společnosti TecknoMonster. Jejich cena se šplhá téměř do astronomických výšin. Začíná totiž na 4195 librách, což je v přepočtu okolo 137 000 korun. Jen tak pro srovnání — plánovaný miniautomobil značky Dacia by měl vyjít na tutéž cenu.

Platit budou zákazníci za bezpečí, které tyto kufry poskytují. Jejich skořápka totiž obsahuje neprůstřelnou vrstvu tvořenou uhlíkovými vlákny. Výrobce se nechal inspirovat technologiemi využívanými v letectví a kosmickém průmyslu.

Vnitřní část kufrů je vybavena kůží, okraje vysoce těsnící gumou. Společnost zaměřená na výrobu luxusních zavazadel vychází z filozofie, že pro lidi, kteří jsou často na cestách, je kufr částečně domovem. A domov má být bezpečný.

Ti, kteří vyrážejí na služební nebo jiné cesty do nebezpečných lokalit, budou cenné dokumenty nebo důležité elektronické informace vozit již brzy ve větším bezpečí. Alespoň tedy v případě, že si mohou dovolit koupi takto nákladného zavazadla.