Mnoho turistů láká na poloostrov Samaná „velrybí zážitek“. Keporkaci se sem v zimě připlouvají pářit, přičemž vydávají zvuky připomínající zpěv. První velryby připlouvají už v prosinci, další je následují v lednu. Pozorovat jejich námluvy je možné až do března. Ideálně k tomu poslouží pobřežní rozhledna Punta Balandra nebo výlet na člunu v těsné blízkosti vodních obrů.

Do národního parku Los Haitises se můžete dopravit třeba na člunu.

Do národního parku Los Haitises se můžete dopravit třeba na člunu.

FOTO: Archiv godominicanrepublic.cz

Koho více než volání přírody láká cesta časem, vydává se do národního parku Los Haitises na severovýchodě Dominikány. Tam jsou stěny vápencových jeskyní ozdobeny stařičkými malbami Taínů, původních obyvatel. Oblast parku je bohatá také na rozličné druhy rostlin, ať už jde o orchideje nebo třeba cedry.

Ostrůvek Cayo Levantado pokrytý palmami a bílým pískem.

Ostrůvek Cayo Levantado pokrytý palmami a bílým pískem.

FOTO: Archiv godominicanrepublic.cz

A na závěr nesmí chybět jeden sportovní tip. Jestli se u vás dovolená u moře neobejde bez potápění, přijdete si na své na ostrůvku Cayo Levantado. Jeho značnou část zabírá luxusní hotelový rezort, ale zbytek je turistům, kteří tu nejsou ubytovaní, volně přístupný. Veřejná pláž navíc nebývá přeplněná. Pozorovat u pobřeží můžete kromě hbitých ryb také korálové útesy. Postačí k tomu obyčejné potápěčské brýle a šnorchl.