Snili jste někdy o tom, že byste měli nějaký exotický ostrov jen pro sebe, svou rodinu a přátele? To podnikatelský projekt Richarda Bransona skutečně umožňuje. Luxusní sídlo pojme až 30 dospělých a šest dětí, které na 74akrový ostrov dopraví luxusní lodě z nedalekých letišť. Cena je však nekompromisní – za noc činí 60 tisíc dolarů (1,13 miliónu korun).

Necker Island náležící Britským Panenským ostrovům vlastní miliardář Richard Branson.

Necker Island náležící Britským Panenským ostrovům vlastní miliardář Richard Branson.

FOTO: Profimedia.cz

Během svého pobytu pak mají hosté v ceně k dispozici kuchaře i barmana, kteří jim připravují pokrmy a nápoje podle jejich přání. „Zdarma“ si pak mohou užívat také veškeré dostupné vodní sporty, tenisový kurt, sladkovodní bazén a velkou vířivku.

Myšleno je však i na ty, kteří si nechtějí pronajímat celý ostrov. V určitých týdnech si mohou turisté pronajmout jen individuální chatky v hotelovém stylu na sedm nocí. Mimo sezónu se pak je možné vyjednat si i kratší pobyt. Ostrov byl sice po ničivém požáru sídla turistům i nadále k dispozici, avšak s výrazně omezenou ubytovací kapacitou. To se však nyní mění.

Jednotlivé chatky jsou citlivě rozeseté po ostrově a párům nabízí dostatek soukromí.

Jednotlivé chatky jsou citlivě rozesety po ostrově a párům nabízejí dostatek soukromí.

FOTO: Profimedia.cz

V sídle Great House se hosté scházejí na jídlo a společnou zábavu. Uvnitř se nachází také hlavní apartmá, osm dalších ložnic a místnost s palandami, kde se vyspí až šest dětí.

Po ostrově je pak rozmístěno ještě šest drobných domečků postavených v místním stylu, které jsou určeny převážně pro zamilované páry a velmi citlivě zapadají do okolní krajiny.

Požár způsobený zásahem blesku sídlo v srpnu roku 2011 zcela zničil.

Požár způsobený zásahem blesku sídlo v srpnu roku 2011 zcela zničil.

FOTO: Profimedia.cz

„Ostrovu Necker Island jsem říkal ,domov‘ po tři desetiletí. Je to pro mě nejkrásnější místo na světě. Zcela nové sídlo je srdcem celého ostrova a jsem nadšený z výsledků přestavby. Dvouletá rekonstrukce probíhala na základě původního vzhledu sídla,“ uvedl Richard Branson ve svém vyjádření.