V loňském roce bylo nejčastěji zapomínanou či odkládanou knihou 50 Shades of Grey - 50 odstínů šedi od spisovatelky E. L. Jamesové. V letošním roce to je pak její třetí kniha téže série, která nese název 50 Shades Freed - 50 odstínů svobody. První dva díly se však co do odkládání v hotelech umístily na šestém a desátém místě.

Jsou to právě erotické romány, které za sebou lidé, povětšinou ženy, nechávají nejvíce v opuštěných pokojích. Důvodem je zejména to, že jde o nejoblíbenější čtení žen na dovolených, a tak je i v největším množství logicky odkládané a zapomínané. Podle několika, zejména mužských kritiků, pak hraje roli i to, že nestojí za druhé přečtení a uložení do knihovny.

Na druhém místě se umístil román Sylvie Dayové Bared to You (Tobě odhalená), který se věnuje románku mezi 24letou Evou Tramellovou a mladým miliardářem Gideonem Crossem. I další romány této autorky byly prý v hojných číslech odloženy na pokojích. Stejně tak si mohli hoteloví zaměstnanci často počíst v prvním románu pro dospělé od J. K. Rowlingové. Ten nese název Prázdné místo.