Umělecká instalace v podobě horské dráhy, nazvaná v překladu Tygr & Želva — Magická hora (Tiger & Turtle – Magic Mountain), dokonale mate tělem. Oblíbenou pouťovou atrakci totiž připomíná opravdu věrně. Jen těžko se pak člověku chce uvěřit tomu, že nezbývá než se vzhůru kovovými ohyby vydat pěšky.

Zajímavost: Proč se v názvu instalace objevuje právě tygr a želva? Tvar horské dráhy znázorňuje rychlost tygra. Fakt, že se tu procházející se návštěvníci pohybují pomalu, pak koresponduje s tempem želvy. 

Model horské dráhy, jehož realizace vyšla v přepočtu na téměř 52 miliónů korun, v noci zvýrazňují stovky bílých světel zářících do tmy. Na pahorku Heinricha Hildebranda v Angerparku se tak neschová ani v noci.

Někteří turisté se do Angerparku vydávají po setmění, aby si zdejší atrakci užili osvětlenou

Někteří turisté se do Angerparku vydávají po setmění, aby si zdejší atrakci užili osvětlenou.

FOTO: Profimedia.cz

Kdo se touží z nadmořské výšky 85 metrů rozhlédnout po průmyslové oblasti německého Porúří, v níž se instalace nachází, vydává se ochotně vstříc 249 schodům, zatáčkám i „vlnkám”.

Jízda vlastním tempem

Prazvláštní horská dráha, otevřená v listopadu 2011, je dostupná jen do výšky 13 metrů. Smyčka, převyšující tento bod o dalších zhruba sedm metrů, je kvůli bezpečnosti návštěvníků uzavřená. Na rozdíl od klasické horské dráhy se tu tedy hlavou dolů neocitnete. Zážitek ovšem spočívá v něčem jiném.

Zatímco při zběsilé jízdě na klasické horské dráze člověk jen těžko stíhá vnímat okolí, při procházce po duisburském modelu se mohou výletníci kdykoliv zastavit, vychutnat si a prodloužit přítomný okamžik, jak dlouho jen chtějí. Najednou se jich po velké konstrukci, podepřené 17 sloupy, smí vydat až čtyři desítky.