Kdo v Kambodži neochutná pavouka, jako by tam vůbec nebyl. Toto jihoasijské království je proslulé podivnou národní specialitou. Smažení či grilovaní sklípkani se tu prodávají a jedí ve velkém. A kromě nich také švábi, kobylky nebo vážky.

Snad nejznámější tržiště, na kterém se dá nohatá pavoučí delikatesa ochutnat, je v městečku Skuon. Turistickou atrakcí tu jsou ovšem pavouci i živí. Lidé si je nechávají lézt po těle a fotí se s nimi. Právě proto, že je na skuonském trhu hlavním lákadlem množství smažených pavouků, si město vysloužilo přezdívku Spiderville. Často sem pro specialitu jezdí turisté z Vietnamu a Číny. Pro mnohé Evropany ochutnávka smažených pavouků představuje adrenalinovou výzvu.

Přehlídka kulinářských podivností

Pokud byste cestou po Kambodži sebrali odvahu a zatoužili okoštovat křupavá těla sklípkanů, najdete je u trhovců pod názvem black spiders. Jsou k sehnání i na velkém trhu s hmyzími pochoutkami ve městě Kampong Thom ležícím ve stejnojmenné provincii. Tam se zákazníci dostávají tak trochu do gastronomického obludária. Vybírat si mohou z různých velikostí kobylek nebo smažených žab, jež v sobě ještě stále mají vnitřnosti.

Odvážní cestovatelé se silným žaludkem nevědí, co na kambodžských trzích ochutnat dříve. Ti zdrženlivější si naopak nevyberou. Rčení „jiný kraj, jiný mrav“ tady platí dvojnásob.

Zajímavost: Tradice jedení pavouků má údajně kořeny v nedávné historii. A to nikterak veselé. Během krutovlády diktátora Pol Pota prý Kambodžané kvůli hladomoru zkusili sníst pavouka. A protože jim zachutnal, konzumují sklípkany dnes prakticky běžně.