Blízko městečka Aquismón v mexickém státě San Luis Potosi vyhloubila příroda přibližně 370 metrů hlubokou propast. Kam se na ni hrabe moravská Macocha se svými 138 metry pod zemským povrchem. Do propasti Sotano De Las Golondrinas by zapadl až po střechu leckterý světový mrakodrap.

Divíte se vlašťovkám, že se tu zabydlely?

Divíte se vlaštovkám, že se tu zabydlely?

FOTO: Profimedia.cz

Sotano De Las Golondrinas (nebo také Vlaštovčí jeskyně) v Mexiku se označuje za nejhlubší otevřenou jeskynní propast světa. Dodnes patří mezi málo prozkoumaná místa planety. Přesto se sem vydávají tisíce nadšených adrenalinových sportovců.

Na své si v Sotano De Las Golondrinas přijdou jeskynní potápěči, horolezci i vyznavači base jumpingu. Vteřiny volného pádu až do blízkosti setmělého dna propasti jsou bezesporu zážitkem na zbytek života.

Po adrenalinovém skoku se můžete vydat do temných neprobádaných jeskyní na dně propasti.

Po adrenalinovém skoku se můžete vydat do temných neprobádaných jeskyní na dně propasti.

FOTO: Profimedia.cz

I spodek této odkryté „díry v zemi“ skrývá dobrodružné zážitky. Labyrint jeskynních chodeb, které jako by neměly konce, láká profesionální i amatérské badatele. Otevřená „ústa“ propasti jsou zhruba 50 metrů široká. Právě tudy každou chvíli vylétá obrovské množství vlaštovek, které se tu již před léty uhnízdily. Prostor této jeskynní propasti znají pravděpodobně mnohem lépe než lidé.