Praha

Ženy na prknech

Prodloužený víkend si můžete užít s festivalem Fun Fatale, který startuje ve čtvrtek a finišuje v neděli. Program je víc než nabitý. Představí se v něm ženy a umění nového cirkusu. Komorní atmosféra zajistí bezprostřední blízkost diváků a účinkujících i jedinečný zážitek. Více o programu a cenách vstupného najdete zde.

Svícny Pražského hradu

Jen za 20 korun můžete na Pražském hradě zavítat do pěstebního skleníku, který je výjimečně zpřístupněn veřejnosti. Expozici rostlin v Královské zahradě za Lvím dvorem doplňuje dosud nevystavovaná sbírka kovových svícnů, které byly využívány na Hradě i na zámku Lány. V neděli od 10:00 do 16:30 máte poslední možnost tuto kombinovanou výstavu rostlin a svícnů navštívit.

Středočeský kraj

Nymburský bál ve staročeském stylu

V sobotu od 20:00 se bude v Dělnickém domě v Nymburce tančit a hrát na staročeském mysliveckém bále. Jestli jste ještě nikdy na podobnou akci nevyrazili, je možná pravý čas to zkusit. Informace o vstupenkách naleznete zde.

Ples rybářů

Wagnerovo náměstí 1541 v Berouně – to je adresa, kterou musíte znát, pokud se chcete zúčastnit sobotního rybářského plesu. Užijte si sobotní večer společensky.

Jihočeský kraj

 Tváře New Yorku v Hluboké

Alšova jihočeská galerie v Hluboké nad Vltavou zve na výstavu nazvanou Tváře z New Yorku, která končí v neděli 24. března. Petr Nikl, autor vystavovaných kreseb, se snaží svým dílem přiblížit New York a obzvláště mozaiku lidských tváří, ze kterých se skládá. Více o expozici hledejte zde.

Plzeňský kraj

Sladký pátek v Plzni

Čokoládový veletrh bude od pátku do neděle lákat sladkým zbožím, ochutnávkami, výstavou i speciálními workshopy. Je-li čokoláda vaší oblíbenou sladkostí, neměli byste na téhle akci chybět. Bližší informace hledejte zde.

Karlovarský kraj

Ve jménu fotky

Páteční vernisáží začne v chebské Galerii 4 výstava z cyklu Fotografické školy Evropy. Expozici mají na svědomí pedagogové a profesionálové v oboru fotografie Vojtěch Aubrecht a Věra Stuchelová. Vše o výstavě se dočtete zde.

Chuťové buňky na pozoru

Sokolov zve tuto sobotu všechny gurmány na speciální pětichodové Zimní menu na zahřátí. Labužnický večer budou mít v rukách karlovarští šéfkuchaři. Na zpestření je připravena také degustace vína. Více informací o akci hledejte zde.

Ústecký kraj

Litoměřice zaplavené vínem

V sobotu 2. března se koná od 20 hodin ples přátel dobrého vína. Akce je umístěna do prostor litoměřického hradu. Na uvítanou bude pro návštěvníky připravena číše vína, k tanci pak zahraje skupina Rosti Pechouška. Zájemci budou mít příležitost si vybraná vína i zakoupit. Vstupné se pohybuje mezi 150 a 180 korunami.

Liberecký kraj

Plesové vítání března

První březnový den pořádá ZOO v Liberci od 20:00 speciální ples v souznění s přírodou a jejím současným stavem v různých koutek planety. Jestli vás zajímá filozofický a faktografický kontext akce, hledejte více informací zde.

Královéhradecký kraj

Na Bílou věž v černé noci

Každou první sobotu v měsíci, takže i tuto, dovoluje Bílá věž v Hradci Králové návštěvníkům úchvatný noční pohled na město. Tajuplné noční prohlídky probíhají vždy mezi 20:00 a půlnocí. Fotografickou ochutnávku večerního pohledu z Bílé věže najdete zde.

Sobota v módním stylu

Večer v Nové Pace si užijí především ženy. Chystá se tu módní přehlídka úspěšné návrhářky Jiřiny Tauchmanové. Krásně tedy oblečte a vyrazte si pro stylovou inspiraci. Více o přehlídce naleznete zde.

Pardubický kraj

Výstava pro zimní večery

Výstava Městského muzea v České Třebové si vzala za cíl pobavit své návštěvníky během dlouhých a tmavých zimních večerů. Dny se ale pomalu prodlužují a zima ustupuje, takže zhlédnout tuto expozici máte už jen do konce března. Bližší informace čtěte zde.

Vysočina

Zalíbení v krajinkách

Jestli máte rádi výtvarné umění a s oblibou se kocháte pohledem na obrazy s krásnou krajinou, jistě se nadchnete pro tvorbu Josefa Jambora. Jeho romantickou výstavu s názvem Okouzlení krajinou můžete v jihlavském Domě Gustava Mahlera navštívit už jen do 9.3., tak tuhle odpočinkovou kulturní zkušenost nepropásněte. O víkendu je expozice přístupná pouze v sobotu, každou neděli je totiž pro veřejnost budova uzavřena. Více o výstavě najdete zde.

Jihomoravský kraj

Vinné ochutnávky

Nosislav pořádá v sobotu už od ranních hodin košt víc než 600 vzorků vín. Akci ozvučí cimbálová muzika a ochutí drobné občerstvení. Více informací hledejte zde.

Olomoucký kraj

Sobotní podvečer plný dobrodružství

Filmový festival Expediční kamera nabízí účastníkům pohledět přímo do tváře divoké přírodě i nebezpeční při extrémních sportech. V sobotu od 17:00 se festivalu můžete zúčastnit na hradě Šternberk. Veškeré informace o festivalu najdete zde.

Zlínský kraj

Zelná neděle na Slovácku

Chcete ochutnat to nejlepší kysané zelí za zvuků cimbálové muziky? V neděli od 13:00 do 17:00 se nebude na tvrzi Hluk dělat skoro nic jiného. Více informací zde.

Moravskoslezský kraj

Zaměřeno na sportovce

Jestli jste sportovní nadšenci a více než ostatní disciplíny vás baví právě ty zimní sporty na sněhu, nenechte si v sobotu ujít Jesenický zimní triatlon. Více informací o akci hledejte zde.

Ve dvou se závodí lépe

V neděli od 13:30 pořádá lyžařské středisko Annaberg v Andělské Hoře v Jeseníkách speciální závod pro dvojice. Zúčastnit se můžete s partnerem i sourozencem. Startovné je zdarma, více informací čtěte zde.