Stát se správcem neobydleného skotského ostrova, na kterém stojí půvabné středověké opatství, může ten šťastlivec, který bude vybrán ze zástupu klid hledajících zájemců o tuto práci. Úspěšný kandidát bude žít přímo vedle opatství v chatě o dvou ložnicích. Společnost mu bude v domě dělat pouze jeden další pracovník, se kterým bude sdílet svůj příbytek vždy od března do října.

Ostrov Inchcolm leží uprostřed zálivu Firth of Forth. Jediným obchodem na ostrově je krámek s dárkovými předměty, který je přimknutý přímo k opatství.

"Správce si bude muset vozit jídlo na ostrov a své stravování důkladně plánovat. Chata je vybavená sprchou, pračkou a kuchyňskými spotřebiči. Je tam voda i elektřina. Život na ostrově nicméně umožňuje žít zcela jinak," uvedl mluvčí organizace Historické Skotsko, která výběrové řízení uspořádala.

Ostrov Inchcolm v roce 1957. Mnoho se toho tam nezměnilo.

Ostrov Inchcolm v roce 1957. Mnoho se toho tam nezměnilo.

FOTO: Profimedia.cz

Ostrov je dostupný pouze lodí. Ač by se mohlo místo zdáti dokonalou samotou, ročně navštíví Inchcolm zhruba 20 000 lidí a v ruinách části opatství se často konají svatby.

Správce by si měl za osm měsíců vydělat až 20 373 liber, tedy 600 tisíc korun a svou duši bude moci navíc uklidňovat krásnou přírodou. Na Inchcolmu žije například velká kolonie lachtanů. Toto místo vypadá i za ponurého britského počasí úplně kouzelně.

Máte chuť na poslední chvíli o tuto práci zažádat? Můžete tak učinit zde.