Britka Catriona Bowmanová nechala paměťovou kartu v červenci v jednom amsterdamském baru. Kartu našel šéf holandské reklamní společnosti Peter van Leeuwen na zavazadlovém pásu na tamějším letišti Schiphol. Podíval se na kartu, aby zjistil, zda by ho mohly fotografie dovést k jejímu majiteli. Na snímcích byly dvě mladé pohledné dívky, které evidentně cestovaly po Evropě.

Van Leeuwen neváhal a spustil na sociálních sítích velkou kampaň ve snaze dívky najít. Vytvářel nejrůznější montáže dívek na snímcích s popisky: "Kdo je tato dívka?" či "Neznáte mě?" a čekal. Video s fotkami nakonec vidělo přes 30 tisíc lidí poté, co o kuriózní kampani informovala místní média.

Nakonec se video dostalo i ke kamarádce dívek, která žila právě v Amsterdamu. Dvě dívky z britského hrabství Suffolk už se s nálezcem zkontaktovaly a ten jim přes internet odeslal všechny snímky, které měly na kartě. Zhruba 300 snímků bylo vyfoceno během prvních několika týdnů cesty po Evropě.

"Byla jsem v šoku. Je to celé úplně bizarní. Byly jsme si jisté, že jsme o ty snímky navždy přišly. Jsme Peterovi opravdu moc vděčné. Projevil nesmírnou snahu, aby nás vystopoval. Ty obrázky pro nás mají velkou cenu, jsou to krásné vzpomínky," uvedla Bowmanová, která v současné době pracuje jako asistentka v obchodě s lyžařskými potřebami ve Francii.