Vítěznou destinací, kde podle hlasování britských nevěrníků dochází k nejvíce mimomanželským aférám, je španělský ostrov Ibiza. Prostředí pláží, palem a nebesky modrého Středozemního moře vyvolává nejspíš pocit až příliš bezstarostné dovolené. Turismus se tu rozproudil přibližně před 60 lety, kdy ibizské pobřeží začaly rychle zaplňovat hotely. Kromě diskoték a barů s nočním programem tady ale cestovatelé hledají i únik do přírody plné borových a piniových hájů.

Na Ibize jsou jak skalnatá pobřeží, tak i rozlehlé lesy. Proležet dovolenou na pláži je tady škoda.

Na Ibize jsou jak skalnatá pobřeží, tak i rozlehlé lesy. Proležet dovolenou na pláži je tady škoda.

FOTO: Profimedia.cz

Hned za Ibizou se v žebříčku umístil thajský Bangkok. Ten je proslulý svojí divokostí, proto mnohé v tomto žebříčku asi nepřekvapí. Někdy se tomuto asijskému velkoměstu dokonce přezdívá „město hříchu“. V této anketě to platí dvojnásob. Ročně se tu otočí milióny turistů mířících nejen za zábavou, ale také za kulturou starých částí města. Mísí se tu modernizace s tradicí i luxus s naprostou chudobou. Pro Evropany je toto místo vstupem do jiného, exotického světa.

Bangkok je každoročně cílem miliónů turistů, kteří se nadšeně vrhají do jeho zmatku a kontrastů.

Bangkok je každoročně cílem miliónů turistů, kteří se nadšeně vrhají do jeho zmatku a kontrastů.

FOTO: Profimedia.cz

Bronzové místo patří Paříži. Francouzská metropole je proslulá romantikou při svíčkách a skleničkou dobrého vína. Britský průzkum ale ukázal, že tady turisté nehledají podobné zážitky jen se svými partnery. Paříž, dříve centrum umělců, je mimo jiné jedním z nejrozmanitějších měst Evropy, co se obyvatel týče. Více než 20 % místních se totiž nenarodilo ve Francii.

Paříž, město básníků a romantiků. A také vyhledávané útočiště nevěrníků.

Paříž, město básníků a romantiků. A také vyhledávané útočiště nevěrníků.

FOTO: Profimedia.cz

Čtvrtým místem, kde mají britští turisté největší tendence k nevěrám, je výletní loď, a to bez specifika, odkud nebo kam se plaví. Lodní výlety jsou všeobecně populární turistickou atrakcí. Na palubě lodi se lze dopravit nejen na ostrovní dovolenou, ale také na poznávací výlety do okolí. Kdo netrpí mořskou nemocí nebo panikou z přílišné vzdálenosti od pevniny, má prakticky neomezený výběr variant. Oblíbené jsou i poznávací plavby po řekách ve městech, jako jsou Benátky, Stockholm, Londýn a další.

Cesta na výletní lodi má své kouzlo. Je daleko od pevniny a civilizace, dnešní zájezdy navíc nabízejí na palubě spoustu atraktivní zábavy.

Cesta na výletní lodi má své kouzlo. Je daleko od pevniny a civilizace, dnešní zájezdy navíc nabízejí na palubě spoustu atraktivní zábavy.

FOTO: Profimedia.cz

Pětici nejrizikovějších míst v oblasti nevěry uzavírá Las Vegas v americké Nevadě, hravé moderní velkoměsto, které nikdy nespí. Sem turisté rozhodně nejezdí odpočívat, protože herních atrakcí jsou tu mraky a spánek by byl ztrátou času. Výherní automaty, kasina, pouliční butiky, restaurace či repliky slavných světových památek a staveb. Tím vším je město doslova neodolatelně přitažlivé.

Neony jsou v Las Vegas všude, kam dohlédnete.

Neony jsou v Las Vegas všude, kam dohlédnete.

FOTO: Jakub Kynčl, Novinky