Cestovatelský server Tripadvisor uveřejnil žebříček „nej“ hotelů. Výsledky hlasování uživatelů, kteří hodnotí úroveň ubytování v hotelech po celém světě, vynesly na čelo i některé české hotely. Stejně jako loni se ve světovém měřítku umístil jeden z nich desátý. Zatímco loni sklízel úspěchy ten U Zlaté studně, letos ho na desáté pozici vystřídal Aria Hotel v Praze.

Nikdy nás nezklamou, proto se sem vracíme. Pokoje jsou velké a velmi dobře vyzdobené. Povlečení je vynikající a personál už nemůže být víc nápomocen.takto hodnotí cestovatelé hotel Aria na serveru Tripadvisor

Hotelový řetězec Four Seasons nezklamal a v první desítce si vysloužil hned tři pozice. Kromě té první, která patří havajskému hotelu Hualalai, obsadil také šesté a deváté místo. Těsně za první pětkou se ocitl ten na Mauriciu, devátý skončil istanbulský. Stříbrná pozice letos patří hotelu Cape Grace v africkém Kapském Městě, hned za ním je v žebříčku Onyria Marinha Edition Hotel & Thalasso v Portugalsku.

Vítězný hotel Hualalai na Havaji

Vítězný hotel Hualalai na Havaji

FOTO: www.fourseasons.com

První pětici nejlepších světových hotelů doplňuje ještě Rudding Park Hotel v britském Harrogate a The Upper House v Hong Kongu v Číně. Sedmým nejlepším hotelem se může pochlubit Indonésie, která se v seznamu umístila s resortem The Samaya Bali, těsně za ním skončil Baros Maldives na překrásných Maledivách.

Pro hotel Aria je úspěch závazkem

„Když jsme v roce 2009 vyhráli kategorii Nejlepší luxusní hotel světa, tak jsem si říkal, že by bylo mým velkým přáním dostat se ještě jednou do první desítky. Znovu se ukázalo, že stálí a loajální zaměstnanci, vynikající servis a osobní vztahy všech spolupracovníků k hotelu přinesli své ovoce. Každé takové ocenění je pro nás zároveň velkým závazkem, abychom si vysoký standard služeb udrželi a nadále naše služby zdokonalovali,” řekl generální ředitel hotelu Aria Jiří Hlavatý.

Jedno z apartmá v hotelu Aria

Jedno z apartmá v hotelu Aria

FOTO: www.ariahotel.net

V kategorii malých hotelů, které vévodí už loni úspěšný řecký hotel Anastasis Apartments, se umístil pražský Hotel General na šťastné sedmé pozici. Stupínek před ním obsadil italský hotel La Minerva. Co se týče nejlepších služeb, i v této kategorii Česko dosáhlo na první desítku. Na osmé příčce se totiž umístil Aparthotel City 5, který je stejně jako ty ostatní v Praze.

Pražské hotely se umisťují vysoko

Cestovatelé hodnotí pražské hotely na serveru Tripadvisor velmi dobře, což vyústilo v několikerá prvenství. V loňském roce byl The ICON Hotel & Lounge vyhlášen jako nejmódnější hotel v Evropě, ve světovém měřítku skončil druhý. Hotel u Zlaté studně se předloni dokonce stal nejlepším hotelem na světě, o rok později skončil desátý. Hotel Aria, který ho letos na desáté příčce vystřídal, vyhrál v roce 2009 v kategorii Nejlepší luxusní hotel světa.

Deset nejlepších hotelů na světě podle cestovatelského serveru Tripadvisor
Pořadí
Název hotelu
Foto
1.
Four Seasons Resort Hualalai
Kailua-Kona, Havaj

FOTO: www.fourseasons.com

2.
Cape Grace
Kapské Město, JAR

FOTO: www.capegrace.com

3.
Onyria Marinha Edition Hotel & Thalasso
Cascais, Portugalsko

FOTO: www.onyriamarinha.com

 4.Rudding Park Hotel
Harrogate, Velká Británie
 

FOTO: www.ruddingpark.co.uk

 5.The Upper House
Hong Kong, Čína
 

FOTO: www.upperhouse.com

 6.Four Seasons Resort Mauricius Anahita
Beau Champ
 

FOTO: www.fourseasons.com

 7.The Samaya Bali
Seminyak, Indonésie
 

FOTO: www.thesamayabali.com

 8.Baros Maldives
North Male Atoll
 

FOTO: www.baros.com

 9.Four Seasons Hotel Istanbul Sultanahmet
Istanbul, Turecko
 

FOTO: www.fourseasons.com

 10.Aria Hotel
Praha, Česká republika
 

FOTO: www.ariahotel.net