"Musím říci, že miluji cestování. Takovou shodou okolností jsem opravdu hodně času v uplynulých deseti letech strávil cestováním na Nový Zéland a zpět. Krásná země," řekl Novinkám Serkis a narážel na natáčení Pána Prstenů a nyní i Hobita.

Andy Serkis jako Glum.

Andy Serkis jako Glum.

FOTO: fotobanka Profimedia

Na Nový Zéland se pak bude Serkis navíc v průběhu příštího roku vracet, aby dotáčel záběry pro poslední díl této filmové trilogie.

Andy Serkis se svou rodinou

Andy Serkis se svou rodinou

FOTO: fotobanka Profimedia

"V létě jsem procestoval Itálii a nějaký čas strávil ve Švýcarsku. Chodil jsem po Alpách a opět zkusil trochu horolezit. Dříve jsem se horolezectví věnoval o hodně více a zdolal i nějaké větší alpské hory. Ale znáte to, rodina a malé děti. Už na to není tolik prostoru," přiznal pro Novinky Serkis.

Švýcarský Grindelwald

Švýcarský Grindelwald, který Serkis zbožňuje.

FOTO: fotobanka Profimedia

"Až do konce roku si už cestování moc neužiju, protože po dlouhé době pracuji z domova. Vlastně zhruba už od října. Ale v budoucnu mě zase čeká natáčení dalšího "opičího snímku" v Kanadě. A tam se opravdu těším, Kanada zbožňuju. A kdybych měl dát nějaký tip na krásné místo v Evropě? Musel bych jmenovat švýcarský Grindelwald právě kvůli horám. Hory jsou můj život," dodal Serkis.

Lokalita Burgesské břidlice je od počátku 80. let pod ochranou UNESCO.

Hornatá příroda je tím, co Serkis na Kanadě miluje.

FOTO: fotobanka Profimedia