Otevření Keukenhofu v městečku Lisse není zdaleka událostí roku jen pro Nizozemce. Království květin obdivují odborníci i laici na celém světě. Slavnost si nenechal ujít Jeho královská výsost princ Willem-Alexander van Oranje a zúčastnil se jí i německý prezidentský pár.

Jeho přítomnost nebyla náhodou. Bettina Wulffová spolu se svým manželem Christianem totiž přijeli už ve středu zahájit 62. mezinárodní výstavu květin, jež letos nese název „Německo - země básníků a filozofů“. Jde o jakýsi hold Německu, které je nejdůležitějším exportním trhem pro květinové cibulky a také domovem největšího počtu zahraničních návštěvníků květinového parku Keukenhof. Manželka německého prezidenta pak pokřtila speciálně vyšlechtěné tulipány pojmenované po ní.

Mezi největší lákadla tak patří například kvetoucí mozaika Braniborské brány, přehlídka inspirativních zahrad s německou tématikou i speciální tématická trasa.

Dechberoucí květinový zážitek můžete absolvovat až do 20. května. Vedení Keukenhofu odhaduje, že květinové Německo v Holandsku za osm týdnů otevření parku navštíví na 800 tisíc turistů z celého světa.

V průběhu sezóny se ale kromě toho bude dít spousta krátkodobých akcí, jejichž harmonogram je uveden na stránkách parku www.keukenhof.nl. Například hned 26. a 27. března se mohou návštěvníci těšit na festival klasické hudby, od 1. do 3. dubna bude zase Keukenhof hostit tradiční holandský kostýmový festival.

FOTO: fotobanka Profimedia

FOTO: fotobanka Profimedia