Akce nazvaná Cipískoviště začíná v pátek 21. května a program bude zajištěn po celý víkend, informovala o tom Eva Kadlčáková z agentury Apple Pie. Čtvrtý ročník akce má podtitul Léto... a je to!

Stejně jako v minulých letech budou mít děti i dospělí možnost postavit vlastní sochy z písku. Vernisáž soch od výtvarníků na náplavce u Kamenného mostu se uskuteční v sobotu, stejně jako hlavní hudební program na plovoucím pódiu, který vyvrcholí oratoriem Carla Orffa Carmina Burana.

Loni se na náplavce objevila písková Pamela Andersonová, skupinka dětí stavící písečné hrady, opalující se turisté s pivem v ruce nebo námořník s lodí.

V neděli se lidé mohou těšit na finále závodu dračích lodí, soutěže na Městském ostrově a vystoupení Jany Koubkové a Ládi Kerndla.

Součástí akce bude v pátek 21. května muzejní noc v Prácheňském muzeu a scénická četba dětských knížek. Novinkou bude turnaj ve frisbee ultimate, který je kvalifikací pro mistrovství republiky. Už podruhé bude do Písku z Českých Budějovic vypraven parní vlak.