"Někdy je účast různých osobností překvapením, někdy to tuším předem podle VIP místenek. Přihlásil se třeba Jan Hus. Ten jede z Kubovy Huti do Kostnice. A kupodivu si koupil i zpáteční jízdenku, že prý je to lacinější," řekl místopředseda spolku Roman Kozák. Účast prý přislíbil i úkladný kardinál Richelieu, krásná a zákeřná Milady a neohrožení mušketýři.

Vlak pojede čtyřikrát

Vlak letos šestnáctikilometrovou trasu pojede tam a zpět celkem čtyřikrát, nadšených účastníků jízdy totiž každoročně přibývá. Loni jich silvestrovské soupravy převezly na 1500. Ve čtvrtek mohou zájemci na trať vyrazit v 07:45, 09:45, 11:45 a 13:45. Zdatnější cestující se mohou z Kubovy Huti vypravit na túru na horu Boubín. Z Kubovy Huti se pak vlaky budou vracet v 08:50, 10:50, 12:50 a 14:50.

Na trati z Vimperku na Kubovu Huť se už při minulých Silvestrech vystřídaly vlaky sanitní a lazaretní, arestantský převážející vězně či westernový ve stylu Limonádového Joe. Po trase vyrazil také vlak hrůzy, pohádkový a večerníčkový vlak.

Nejoblíbenější byl Mrazík

Nejoblíbenějším tématem ale asi byl Mrazík a ruská zima, kdy se krom postav z populární ruské pohádky v soupravě potkali Lenin a ruský car. "Tehdy přišel i Milouš Jakeš, který má nedaleko chalupu. Vzal to trochu moc vážně a rozčiloval se, že si z toho všichni dělají jen legraci," dodal Kozák.