Podle průzkumu cestovatelského internetového magazínu Trip Advisor popouzejí lidi také cigarety. Dvaaosmdesát ze 3 800 amerických respondentů si přeje, aby bylo v okolí bazénů zakázáno kouření, zatímco 62 procent se dožaduje pláže se zákazem kouření, kde by kuřáci nemohli odhazovat do písku nedopalky.

Na pláži ve Wansee v Německu se lidé již od dubna opalují. Letovisko zahájilo sezónu dříve než obvykle kvůli očekavánému teplému počasí.

Na pláži nejsou oblíbení muži v těsně obepínajících plavkách. Ilustrační foto pláže ve Wansee v Německu

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

Oblíbení nejsou ani muži v těsně obepínajících plavkách. Pětatřicet procent dovolenkářů to považuje za porušení etikety, ačkoliv proti ženám v miniaturních vše odhalujících bikinkách je zaujato jen 24 procent.

Za nejhorší se považuje močení

Za provinění proti plážové či bazénové etiketě, které pobuřuje nejvíce dotázaných, je však považováno močení do vody. Šestnáct procent to označilo za úplně nejhorší prohřešek.

Venkovní bazén s teplou slanou vodou a masážní bazén pod obřím deštníkem jsou asi největšími hity.

Lidé nejvíce odsuzují močení do bazénu.

FOTO: Alžběta Jechová, Právo

Podle ankety mají dotázaní za to, že nevhodné chování na zmíněných místech je běžné. Osm z deseti respondentů si myslí, že lidé často nebo vždy opomíjejí některou formu plážové či bazénové etikety.

Za nejběžnější porušení pravidel slušného chování je považováno bezohledné obsazování lehátek, močení do vody nebo troušení odpadků. Mnohé také velice dráždí hlasitá hudba.

Američané jako nejhorší provinilci

Američané byli označeni za nejhorší provinilce proti zásadám vhodného chování na pláži či u bazénu - oznámkovalo je tak 22 procent respondentů. Pro sedm procent dotázaných jsou to Němci.