Metr a půl sněhu leží v Horních Mísečkách na Medvědíně. A celých 120 centimetrů sněhu mají na Božím daru v Krušných horách. Na Černé hoře, Pustevnách a Severák v Jizerských horách leží okolo metru sněhu.

Výborné podmínky nabízejí střediska v Krkonoších a Orlických horách, kde v noci na čtvrtek napadlo asi deset centimetrů prachového sněhu. Na sjezdových tratích leží přes metr sněhové pokrývky. Podmínky ve Špindlerově Mlýně jsou podle provozovatelů jedny z nejlepších v této sezóně. Ceny jízdného na vlecích proti hlavní sezóně klesly.

Podrobné sněhové zpravodajství na sjezdovkách českých hor

Zima se vrátila i na Šumavu, kde přibyl čerstvý sníh a ochladilo se. Na milovníky běžek čekají desítky kilometrů upravených tras. V západočeské části Šumavy je dostatek sněhu, ale po jarních prázdninách je na svazích podstatně méně lidí.

Slevy začaly také v krušnohorských skiareálech, lidé mohou v Karlovarském kraji vyrazit do všech středisek. Na horách je stále dostatek sněhu a velmi dobře upravené tratě.

Lyžovat se bude do Velikonoc

Lyžařská sezóna pokračuje v Libereckém kraji, slevy by měly prodloužit lyžování až do Velikonoc. V Jizerských horách připadlo v noci na čtvrtek asi deset centimetrů sněhu. Všechna centra mají přes 60 centimetrů sněhu, na běžecké magistrále je ho přes metr.

Zimních radovánek si lidé užijí i na moravských horách, Beskydy nabízejí lyžařům téměř ideální podmínky. Na horách stále padá sníh, ve skiareálech je ho do 100 centimetrů. Velmi dobré podmínky nabízejí lyžařům i běžkařům i střediska v Jeseníkách. Lidé by však neměli opouštět turisticky značené trasy, protože mimo ně stále hrozí pád lavin.

Sněžení vylepšilo horšící se podmínky pro lyžaře v Ústeckém kraji, větší střediska jsou alespoň částečně v provozu, i když zájem lidí je už menší. Na Vysočině pojedou o víkendu čtyři vleky, lyžuje se i ve středních Čechách. Lyžařská sezóna naopak pomalu končí v Pardubickém kraji.