"Jak jste spokojeni se službami, kterých se Vám dostalo za vaše peníze?" zněla otázka portálu, který sestavuje takzvaný Value for Money index. Pražský průměr se ustálil na známce 7,66, první Tokio dostalo o dvě desetiny bodu více. Naopak, podle serveru je zklamáním umístění světových metropolí Moskvy, New Yorku a Londýna, které se nedostaly do první dvacítky.

Hodnocení má také českou sekci, kde s nadprůměrnou známkou 9,41 vyhrál Beroun. Více než osm bodů měly Mladá Boleslav, Čeladná v podhůří Beskyd a Harrachov. Na opačném konci žebříčku je Plzeň, Liberec a Jihlava. "Celkově se ale hotely ve velkých českých městech ukázaly jako mezinárodně velmi konkurenceschopné," píše se ve zprávě portálu.

Video: Nejkrásnější hotelová apartmá v luxusních pražských hotelích

Výsledky průzkumu jsou jednou z mála dobrých zpráv poslední doby pro české hoteliéry. Kvůli krizi jim ubývají domácí i zahraniční hosté, navíc se zkracuje jejich doba pobytu. Počet přenocování se loni snížil téměř o čtyři procenta. Nejméně se krize zatím dotkla tří a čtyřhvězdičkových hotelů, největší odliv hostů zaznamenaly pensiony.     

PořadíMěstoValue for Money index
1.Tokio7,84
2.Lisabon7,71
3.Praha7,66
4.Berlín7,60
5.Peking7,35
6.Varšava7,33
7.Ottawa7,29
8.Atény7,24
9.Istanbul7,14
10.Dublin7,13
 Zdroj: www.hotel.info