Galapágy jsou doslova pozemským rájem. Jejich hlavním lákadlem je obrovské množství ohrožených živočišných druhů, které nemáte možnost jinde na světě spatřit. Díky nenarušené přírodě máte výjimečnou možnost vrátit se v čase a vidět, jak vypadalo před tisíci lety mnoho dalších míst na Zemi. Informoval o tom magazín VIPmag.

Jedním z nejtypičtějších živočichů pro Galapágy je lvoun, který je opravdu vděčným objektem sledování mnoha turistů.

Lvoun:. Lvoun je typický obyvatel Galapág. foto: Profimedia

Lvouni jsou hraví, vypadají šťastně a kontakt jim nevadí. Rádi se pohybují ve větších skupinách a doslova reprezentují radost a klid celého souostroví.

Zátoka černé želvy

Jestli ale Galapágy ukrývají opravdu výjimečné místo, tak je jím laguna zvaná Zátoka černé želvy. Tady se rozmnožují a odchovávají želvy. Místo je zcela izolované, je tu dostatek potravy a jen málo predátorů. "Není mnoho míst na světě, jako je toto," uvedl Barry Boyce, který vede mnoho turistických cest na tento ostrov.

Jezero na sopce Alcedo hostí mnoho želv.:. Jezero na sopce Alcedo hostí mnoho želv.foto: Profimedia

"Návštěvníci ostrova mají šanci vidět divočinu na vlastní oči a opravdu zblízka. Jsou místa, kde mohou také šnorchlovat a vidět stovky barevných tropických ryb, ale například i lvouny a výjimečně i žraloky," dodal Boyce.

Žije zde jediný druh tučňáka na severní polokouli

Turisté už očekávají, že na ostrově uvidí velké množství ryb a nejrůznějších druhů želv, co ale často neví, je to, že ostrov je mimo jiné také domovem tučňáků.

"Ve skutečnosti je docela neuvěřitelné vidět tučňáky, jak si v klidu žijí přímo na rovníku. Ale tito jsou velmi malí, mají asi jen 30 centimetrů," uvedla bioložka Carmen Guzmanová. "Na světě žije 17 druhů tučňáků a tento je jediný, který žije na severní polokouli," doplnil bioložku Boyce.

Na Galapágách najdete velké množství vzácných živočišných druhů, včetně leguánů.:. Na Galapágách najdete velké množství vzácných živočišných druhů, včetně leguánů.foto: Profimedia

Když se koupete ve vodě vedle lvouna, vnímáte neuvěřitelný klid zdejší přírody a nedaleko sebe máte obrovskou želvu, zapomenete na vše okolo. Pak si teprve uvědomíte, jak důležité je podobná místa na Zemi chránit za každou cenu.