„Pro všechny návštěvníky Božího Daru jsou připraveny parkovací kapacity na centrálních parkovištích. Skiareál Boží Dar Neklid je v těchto dnech v plném provozu. Sjezdovky jsou uměle zasněženy, sněhová vrstva se pohybuje do 60 centimetrů. Sjezdovky jsou každodenně upravovány, kvalita sněhu je velmi dobrá,“ informoval Právo starosta Božího Daru Jan Horník.

Provozní doba areálu je 9–16 hod. Návštěvníci mohou využít parkování zdarma přímo u areálu, anebo využít přibližovací vlek za hotelem Praha.

Tento vlek je v provozu denně od 9 do 16.30 hod., sjezdovka je uměle zasněžena. Pro začátečníky a děti je k dispozici areál Novako, který kromě upravených sjezdovek nabízí dětský vlek a oblíbenou jízdu na duších, tzv. Snowtubing.

Areál na Božím Daru pořádá večerní lyžování v době od 19 do 20.30 hod. Návštěvníci mohou využít půjčoven lyžařského vybavení a služeb lyžařských a snowbordových škol přímo na Božím Daru.

Na běžkaře čeká osmikilometrový okruh

V provozu je i parkoviště na Klínovci, stejně jako servis a půjčovna lyží. Pro milovníky běžeckého lyžování je upraven osmikilometrový okruh s nástupem od hlavní silnice směrem přes rašeliniště ke Špičáku.

Oba vleky také jezdí na sjezdovce Pod nádražím v Perninku. „Kvalita technického sněhu je velmi dobrá. Máme ideální lyžařské podmínky a pěknou návštěvnost. K dispozici je také dětská lyžařská školička,“ potvrdil majitel sjezdovky Rudolf Holý.