Původní majitel, Faustino Feltrinelli, excentrický železniční magnát prostého původu, nechtěl v letním domě použít mramor, protože se mu zdál příliš okázalý.

Burns však ve vile vymazal všechny náznaky skromnosti. Nechal do ní vstoupit všechny vymoženosti 21. století včetně klimatizace. Ozvučil a osvětlil velkolepé staré sídlo, přidal nákladný starožitný a nádherně vyřezávaný nábytek a vilu tím probudil k životu. Informoval o tom server Vipmag.

Dům byl i Mussoliniho úkrytem

Všech 21 přepychových ložnic, některé s freskami, skýtají pohled na jezero, hory nebo do zahrady. Koupelny jsou obzvlášť rozkošné, s obrovskými vanami a samostatnými sprchami. Vila je ukryta před okolím v husté zeleni a zcela se otevírá jezeru Garda, které je čisté, průzračné a perfektní pro plavání.

Hotelový pokoj přijde na 10 až 30 tisíc korun za noc. Foto: pbase.com

Vila a její obrovský park byly vystavěny v roce 1892 prominentní rodinou Feltrinelliů coby letní sídlo. Od té doby je předmětem obdivu politiků i umělců. Několik let tu sídlil i fašistický diktátor Mussolini během části 2. světové války. Podrobně si můžete hotel prohlédnout na jeho internetových stránkách.

Který pokoj si při návštěvě vybrat

Z mnoha hledisek je to pokoj Magnolia s výhledem na jezero, háj citronovníků a obrovský strom magnolie venku. A v jakém období se dostavit? Časně na jaře nebo pozdě na podzim kvůli rekreačnímu plavání v jezeře. To jednoduše stojí za to.