Hlavní obsah
Přizvěte na pomoc motorovou pilu a práce vám půjde rychle od ruky. Foto: Oleo-Mac

Zubatá kráska je pomocník k nezaplacení

I když venku stále vládne léto, brzy jej přemůže podzim. Po roce se opět vrátíme k večerům u čaje a jako každý rok budeme chladem donuceni začít topit. Mnoho domácností vytápí své příbytky dřevem a při doplnění jeho zásob významně pomůže jedině kvalitní motorová pila.

Přizvěte na pomoc motorovou pilu a práce vám půjde rychle od ruky. Foto: Oleo-Mac
Zubatá kráska je pomocník k nezaplacení

Obchodní domy i specializovaní prodejci nabízí velmi širokou škálu produktů, které se liší především kvalitou. Mezi běžnými uživateli jsou nejvíce žádané především takzvané hobby pily a poloprofesionální pily. Kategorie hobby pomocníků zahrnuje hlavně pily určené pro občasné užití. Motorové pily z tohoto segmentu mají sice ve srovnání s dalšími produktovými řadami nižší výkon, přesto bez problémů zvládnou práci na zahradě při rozřezávání prken nebo dříví do krbu. Využití najdou i při tesařské činnosti.

Pily ze segmentu poloprofesionálů jsou vybaveny silnějšími motory, a to s minimálním objemem 45 kubických centimetrů. Hravě se tak poperou s větším množstvím dřeva, třeba při občasném kácení v lese. Důležitým měřítkem je u nich poměr váha/výkon. I přes silné motory si totiž zachovaly kompaktní rozměry.

Model OM 952 patří k nejpopulárnějším jak v Česku, tak na Slovensku, protože má všechny technické vymoženosti moderní motorové pily.

Foto: Mountfield

Vlastnosti „té pravé“

Ke standardnímu vybavení motorových pil patří bezpečnostní brzda. Protože když z nějakého důvodu cuknete směrem k sobě, brzda zařídí, aby se řetěz pily zastavil a nedošlo tak k úrazu. Dále je důležitý i antivibrační systém. Stroj totiž vydává při práci vibrace, lehce se tedy otřásá. A proto má každá dobrá pila dokonalý systém, který vibrace tlumí.

Moderní a vyspělé stroje se mohou v neposlední řadě pochlubit dekompresním ventilem, díky kterému se snižuje komprese, a tedy i síla, kterou je třeba k nastartování stroje vydat. Důležitý je také poloautomatický sytič Easy start nebo Primer. Ten umožní, že uživatel nemusí několikanásobně tahat za startovací šňůru, aby se nasálo palivo do karburátoru, a proto je nastartování pily opravdu jednoduché. Důležitá je i snadná údržba, kterou zaručí boční napínání řetězu, nebo rychlý přístup ke vzduchovému filtru bez použití nářadí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků