Hlavní obsah

Bojovat se sněhem můžete i jinak

První letošní sníh pokryl chodníky, terasy, verandy i parkoviště. A lidé už řeší, jak ho co nejrychleji a bez námahy odklidit. Jedním z řešení může být lopata nebo hrablo, mnohokrát rychleji však lze sníh uklidit sněhovou frézou, která je čím dál víc oblíbená.

Bojovat se sněhem můžete i jinak

Sněhové frézy jsou letos už běžnou součástí výbavy většiny rodinných domů, chat, chalup i horských středisek. Sníh odstraňují velmi rychle, a navíc je jejich ovládání opravdu snadné. S frézou proto pracují bez problémů muži i ženy, oceňují ji starší lidé, pro které je práce s lopatou příliš těžká.

„Někteří lidé ještě využívají lopatu nebo hrablo, je to však většinou z přirozené obavy z neznámého. Často se stává, že takoví lidé vidí frézu u svého souseda nebo kamaráda, vyzkouší si ji a teprve pak se pro její nákup rozhodnou,“ říká jeden z prodejců zahradní techniky.

Dvoustupňové frézy pro všechny typy sněhu

Podle prodejců sněhových fréz a nářadí na úklid sněhu byl nárůst zájmu o tyto stroje během prvního sněžení obrovský.

Oblíbené jsou jednostupňové frézy určené pro zcela čerstvý prachový sníh, velký zájem je však především o frézy dvoustupňové. Ty snadno odstraňují nejrůznější typy sněhu – zledovatělý, udusaný, dlouho ležící i ten mokrý. Nezáleží na tom, jestli potřebujete odstranit sníh z asfaltového chodníku, travnatého, štěrkového nebo jiného nezpevněného povrchu. Různé modely dvoustupňových fréz odstraňují všechny typy sněhu, a to ze všech druhů povrchů.

Součástí některých modelů dvoustupňových fréz je navíc světlomet, který se hodí při práci večer nebo v ranních hodinách a oblíbené jsou i modely vybavené vyhřívanými rukojeťmi. Díky nim zůstávají ruce při práci v příjemném teple.

Lopata bývá zvyk, fréza pomocník

„Není divu, že prodej fréz stále stoupá,“ říká jeden z prodejců zahradního vybavení, „pro lopatu nebo hrablo si sem tam někdo přijde, ale v současné době, kdy lidé neustále někam spěchají, se prodávají především sněhové frézy. Odklidí sníh 30x- až 50x rychleji než lopata nebo hrablo, takže šetří spoustu času, a při práci s ní nepotřebujete takovou sílu jako při práci s lopatou.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků