„Pokud přijdete na návštěvu k Angličance, uctí vás čajem a sušenkami. To je práce na cca 5 minut. Pokud se vydáte k Francouzce, zvedne telefon a objedná si donášku domů z místních lahůdek. To jsou dvě minuty, pokud jmenuje hodně položek. Ale co Češka? Ta vidí slunce pouze v případě, že sklízí ze stolu a nosí další nášup,” poznamenává s lehkou ironií Martina v úvodu svého dopisu.

Dvorek před realizací

Dvorek před realizací

Společně s partnerem mají dohromady pět synů, kteří je pravidelně navštěvují, společně i s jejich partnerkami. Když se jich sejde víc najednou, je to nějakého otáčení a Martina pak nemá čas na nic jiného než na kuchyň. Přitom toužila být vždycky venku společně se zbytkem rodiny.

Instalace pracovní desky

Instalace pracovní desky

Když dokončili úpravy domku, dali do pořádku dvorek, přišla řada na proměnu dřevníku, který byl do té doby jen celý zaprášený a nevyužívaný.

„Když jsme začali přemýšlet, co s ním, padla jasná volba - bude v něm letní kuchyň. Tím spíš, že hned vedle už stál venkovní krb,” píše Martina a uznává, že mužskou část rodiny bylo třeba nejprve mírně přesvědčovat.

V kuchyni majitelé použili koupelnové skříňky jako základ pro linku.

V kuchyni majitelé použili koupelnové skříňky jako základ pro linku.

Horní skříňky vznikly z dřevěných bedýnek.

Horní skříňky vznikly z dřevěných bedýnek.

Vše se ovšem podařilo, a k prvnímu říjnu si naše čtenářka mohla spokojeně oddechnout. Letní kuchyň je hotová.

Letos ji patrně už nevyužije, ale příští rok se z ní bude moci konečně náležitě radovat, až budou moci trávit všichni společně čas venku.

V bezprostřední blízkosti kuchyně je zahradní krb.

V bezprostřední blízkosti kuchyně je zahradní krb.

Z bývalého dřevníku vznikla letní kuchyně.

Z bývalého dřevníku vznikla letní kuchyně.

„Výsledek vám posílám a doufám, že bude třeba inspirací i pro jiné čtenáře, kteří stejně jako my disponují volnou hotovostí maximálně ve výši jednoho týdenního nákupu,” uzavírá svůj dopis Martina s upřesněním: „Jsme v podstatě staromilci. Vše, co se dá použít a zrenovovat, je pro nás výzvou. Realizace proto vyšla jen na částku okolo 7000 korun. Navíc jsme mohli uklidit zbytky dlažby ze dvora a vznikl tak i prostor na záhon.”

V interiéru venkovní kuchyně je i příjemné posezení.

V interiéru venkovní kuchyně je i příjemné posezení.