Vitamín C patří k základním kamenům našeho zdraví. Tělo si ho však samo vytvářet, ale ani shromažďovat do zásob, neumí. Proto mu jej musíme pravidelně dodávat. Možností, z čeho látku přírodní cestou získat, je i v zimním období víc, než byste čekali.

Vytrvalé bobule

Drobnými plůdky ověnčené keře rakytníku řešetlákového (Hippophae rhamnoides) a růže šípkové (Rosa canina) či svraskalé (R. rugosa) neznamenají jen barevnou vzpruhu zimních dnů, ale taky bohatou nadílku vitamínu C, kterou můžete promítnout do lahodného sirupu, čaje nebo třeba džemu. Dají se použít čerstvé, sušit a u rakytníku rovněž mrazit.

Céčkový král. V obsahu vitaminu C se s plody rakytníku může měřit jen máloco. Aby se urodilo, musíte zasadit jak samičí, tak i samčí rostlinu!

Céčkový král. V obsahu vitamínu C se s plody rakytníku může měřit jen máloco. Aby se urodilo, musíte zasadit jak samičí, tak i samčí rostlinu!

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Sbíráte-li šípky ve volné přírodě, vyhněte se znečištěným místům u silnic a ve městech! Šípkový keř snadno vypěstujete ve vlastní zahradě. Ani rakytník není náročný. Oběma vyhraďte místo aspoň dva metry široké s dobře propustnou půdou a hlavně osluněné, aby bohatě plodily.

Dobrý skutek: Až přijde doba sklizně, která je u trvanlivějších bobulí rakytníku delší než u růží, nezapomeňte na hladové opeřence a část úrody jim nechte na větvích, aby i oni přežili tuhou zimu ve zdraví.

Výživné klíčky a zelené výhonky

Jsou nadupané vitamíny, minerály, bílkovinami a jinými prospěšnými látkami. Vyrůstají ze semínek vhodných k nakličování, která najdete v obchodech se zdravou výživou.

Semena, z nichž chcete vypěstovat pouze klíčky, rozprostřete na vlhkou vatu nebo do speciální nakličovací misky. Ke konzumaci je většina z nich připravena už po dvou dnech.

Řeřicha nezklame. Vitaminová loučka se zazelená za pár dní. Stačí vysít semínka na vlhkou vatu a vystavit je světlu.

Řeřicha nezklame. Vitamínová loučka se zazelená za pár dní. Stačí vysít semínka na vlhkou vatu a vystavit je světlu.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Klíčenci cizrny a pohanky mají oříškovou příchuť, svěží a nasládlé jsou fazole mungo s čočkou a pšenicí. Kořenitá až jemně štiplavá je ředkvička i hořčice.

K nutričně nejhodnotnějším patří pískavice neboli řecké seno, vojtěška alias alfalfa a brokolice, ta dokonce obsahem antioxidantů překonává dospělou plodinu.

Slunečnicové výhonky. Semena s černou slupkou v zimě sypte ptáčkům i sobě do kelímku se substrátem. Vyroste vám tahle dobrota.

Slunečnicové výhonky. Semena s černou slupkou v zimě sypte ptáčkům i sobě do kelímku se substrátem. Vyroste vám tahle dobrota.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Pro pěstování zelených výhonků, jejichž semínka je možné vysít i do vlhkého substrátu, se výborně hodí neloupaná černá slunečnice, ředkvička, rukola, hrách, zelí a dobře známá řeřicha.

Klíční rostlinky sklízejte s děložními lístky dřív, než se objeví ty pravé, protože pak hořknou. Na rozdíl od klíčků potřebují dostatek světla, jinak nezezelenají.

Tip na zdravý oběd nebo lehkou večeři

Vaječnou omeletu s kozím sýrem a červenou řepou posypte čerstvou směsí z klíčků pískavice, hořčice a zelených výhonků řeřichy a ředkvičky.

Malé, ale výživné. Fazole mungo jsou jedna z mnoha semen vynikajících k nakličování. Klíčky jezte syrové, mají tak více vitaminů a lépe chutnají.

Malé, ale výživné. Fazole mungo jsou jedna z mnoha semen vynikajících k nakličování. Klíčky jezte syrové, mají tak více vitamínů a lépe chutnají.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Křehká nať

Zapomněli jste ve spíži cibuli a ona vyrašila? Že se to stalo i u česneku? Výborně! Samotné plody sice už příliš vábné kvůli ztrátě vlhkosti nebudou, ale na čerstvé nati si pochutnáte! Hodí se k okořenění pomazánek, polévek i masa.

Chcete mít zelené výhony se štiplavou chutí po ruce vždy, když potřebujete? Posaďte cibuli nebo česnekovou palici kořenovou bází dolů na hrdlo skleničky s vodou tak, aby se hladiny jen zlehounka dotýkala (jinak začne hnít). Nejdřív vyrazí kořínky, pak zeleň.

Na vatu, ne do odpadků! Kdo by řekl, že z vrcholových odřezků kořenové petržele vyraší během několika dní chutná a zdravá nať.

Na vatu, ne do odpadků! Kdo by řekl, že z vrcholových odřezků kořenové petržele vyraší během několika dní chutná a zdravá nať.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Šťavnatou a zdravou nať vypěstujete dokonce i z odpadu po čištění petržele. Odříznutý vrchol kořene položte řeznou stranou na misku s mokrou vatou, tu postavte na dobře osvětlené místo u okna a za necelý týden můžete sklízet.

Tip: Skupinku váziček s cibulemi i mističku s petrželí přiklopte skleněným zvonem a z naťové zeleně se stane stylová dekorace kuchyňského parapetu.

Otužilá zelenina

Sklizeň v zeleninových záhonech nekončí úderem nízkých teplot. Zvlášť u růžičkové kapusty a kadeřávku je zvýšená hladina cukru po přejití mrazem dobře patrná.

Mráz jí neublíží. Naopak, růžičková kapusta chutná po přejití mrazem ještě lépe. Dušená na másle se špetkou mořské soli nemá chybu!

Mráz jí neublíží. Naopak, růžičková kapusta chutná po přejití mrazem ještě lépe. Dušená na másle se špetkou mořské soli nemá chybu!

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Růžičková kapusta dosahuje až jednoho metru na výšku. Pevných kulovitých hlávek v paždí listů nese desítky. Pozor, plody mohou stejně jako listy skončit v útrobách nenasytných housenek bělásků zelných! Proto rostlinu v létě pravidelně kontrolujte a záškodníky i jejich vajíčka likvidujte. Kapusta má vysokou potřebu živin a vláhy.

Totéž platí pro atraktivní kadeřávek neboli kadeřavou kapustu, jehož kudrnaté listy se sklízejí směrem zevně dovnitř. Sucho nesvědčí ani póru. Zimní odrůdy této cibulové zeleniny můžete ze země vytahovat průběžně celou zimu.

Vitaminy ze sklepa. Zdravá a správně uskladněná zelná hlávka bude křupat zdravím ještě po novém roce.

Vitamíny ze sklepa. Zdravá a správně uskladněná zelná hlávka bude křupat zdravím ještě po novém roce.

FOTO: Adéla Taitlová, Právo

Z uskladněné zeleniny vám dá nejvíc céčka zelí, brokolice, květák a mrkev.

Dobrá rada

Abyste mohli chodit pro vitamíny do záhonu i v zimě, vybírejte mrazuvzdorné a především pozdní odrůdy.

Informace o tom, zda je zelenina raná, poloraná či pozdní, najdete na sáčku s osivem.