Milovníci rostlin a vášniví pěstitelé bylinek mají díky novým designérským kouskům možnost stylově skladovat rostliny přes zimu a v létě si zbytečně neubírat prostor v interiéru. Textilní květníky lze totiž lehce složit.

Tašky jsou vhodné i pro venkovní použití na zahradě nebo na terase. Ve dně mají uzavíratelný otvor, který umožní odchod vody. Mohou tak být užity jako květináče i jako kryty pro běžné květináče.

Květináč je možné složit do klasické tašky.

Květináč je možné složit do podoby klasické tašky.

FOTO: Novinky

Polské květináče Zielnik vznikly z nepromokavého materiálu, který tvoří jejich vnitřní vrstvu. Navrchu jsou přenosné květináče potažené tkaninou. Vznikají ve dvou velikostech, menší má 36 centimetrů (bez rukojeti), větší pak 46 centimetrů.

Výhodou je, že krátkodobě nepotřebné květináče zaberou jen minimum prostoru.

Výhodou je, že krátkodobě nepotřebné květináče zaberou jen minimum prostoru.

FOTO: Novinky

Květináč s názvem Iglo zase nabízí nový způsob, jak chránit rostliny v zimním období a udržet jejich kořeny v teple. Hodí se pro rostliny, které jsou náchylné na prochladnutí.

I květináče Iglo vznikají ve dvou velikostech. Jsou vyrobeny z nepromokavé textilie a naplněny granulovaným polystyrenem. Proto mají také izolační vlastnosti. Zip umožňuje jejich rychlou a snadnou instalaci.

Květináče Iglo udrží kořeny rostlin v teple.

Květináče Iglo udrží kořeny rostlin v teple.

FOTO: Novinky

Je třeba ale dávat pozor, aby rostliny v těchto květináčích nebyly přemokřené a aby jejich kořeny nehnily. Už před přenesením rostlin je třeba zkontrolovat, zda nemají poškozené nebo napadené části.

Může se Vám hodit na službě Zboží.cz: