S kvalitními plotovými nůžkami můžete provádět zmlazovací prostřihy nebo tvarovat jednotlivé okrasné keře. Vhodné „plotovky“ jsou lehké do ruky, snadno se ovládají a stříhají přesně.

Vybrat si můžete z nůžek elektrických, akumulátorových a benzinových, které se dále dělí podle výkonu motoru a délky střižné lišty. Zatímco krátké lišty se hodí na dokonalé a přesné tvarování keřů, dlouhé využijete na úpravu větších ploch.

Práce s plotovými nůžkami není těžká, a proto ji zvládnou i ženy. Stačí jen vybrat ten správný model.

Práce s plotovými nůžkami není těžká, a proto ji zvládnou i ženy. Stačí jen vybrat ten správný model.

FOTO: Ikra

Jděte s dobou

Módní, ale především praktické jsou akumulátorové plotové nůžky. Proč? „Jsou velmi lehké, mobilní, a tak s nimi díky Li-Ion baterii můžete pracovat kdekoliv na zahradě. Obslužné prvky jsou ergonomicky tvarované a hmotnost nářadí je optimálně rozložena, takže ruka zůstává uvolněná a neunaví se.

Nůžky mají velkou průtažnou sílu, která zajistí vynikající výsledek stříhání a reprezentativní vzhled upraveného porostu. Doba práce záleží na konkrétním modelu, ale nůžky vydrží pracovat až 60 minut čistého času,“ říká Aleš Mostecký ze společnosti Mountfield.

Soustřeďte se na výkon

Ať už si vyberete nůžky akumulátorové, elektrické nebo benzinové, zaměřte se na výkon. Na trhu běžně dostanete modely s výkonem od 400 do 900 wattů. S výkonem souvisí i délka střižné lišty, která je považována za srdce plotových nůžek. Proto byste měli volit kvalitní lišty vyráběné laserovou technologií nebo takové, které mají nože broušené diamantem.

Teleskopické nůžky dosáhnou až do 4,5 metru. Floru tak nyní zvládnete zastřihnout bez riskování ve výškách.

Teleskopické nůžky dosáhnou až do 4,5 metru. Floru tak nyní zvládnete zastřihnout bez riskování ve výškách.

FOTO: FlexoTrim

Obvyklé délky střižných lišt se pohybují v rozmezí 400 až 600 mm. Čím je poměr výkonu k délce lišty větší, tím se dají plotové nůžky považovat za pracovně efektivnější.

Až do nebe

S plotovými nůžkami dosáhnete až do nebe. Nevěříte? Pořiďte si teleskopické plotovky, které dosáhnou až do výšky 4,5 metru. Díky těmto specifickým modelům je konec s nestabilními žebříky a stoličkami.

Teď zvládnete celou práci s pevnou půdou pod nohama. Teleskopické modely disponují možností nastavení až do 6 poloh, a proto je práce pro uživatele vždy komfortní, a to ať pracuje pod jakýmkoliv úhlem.