Bazény totiž nikdy nebyly tak levné jako nyní. Díky aktuální vlně předsezónních slev se dají pořídit za zlomek ceny…

Bazén v lednu? Ušetříte spoustu tisíc

Na tento fakt upozorňuje i bazénový odborník Karel Pecháček. „Jak sleduji současnou nabídku, tak například velmi oblíbené rodinné bazény, které se dají zapustit i do země, teď můžete pořídit už za cenu od nějakých 12 tisíc korun.“

Mimořádná obliba těchto typů bazénů spočívá v tom, že mají speciální konstrukci a jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, a právě díky tomu se dají snadno nejen zapustit do země, ale případně také ponechat částečně nebo úplně na povrchu.

„Jejich velikou předností je i to, že si k nim můžete připojit širokou škálu příslušenství. Například pískovou filtraci, solární ohřev vody i tepelné čerpadlo, protiproudy i vysavače nečistot,“ vysvětluje Pecháček. „Jsou pak skutečnou ozdobou zahrady, protože jen velmi zkušené oko je dokáže odlišit od luxusních a mnohonásobně dražších klasických kopaných bazénů,“ míní odborník.

Záruka leccos napoví…

I při výběru a nákupu bazénu bychom se měli zajímat o to, jak dlouhou záruku nám prodejce hodlá poskytnout. Její délka totiž hodně napovídá o kvalitě bazénu. Mimochodem, i na českém trhu ve specializovaných obchodech už dostanete záruku mimořádně dlouhou - 7 let.

Dřina s montáží, to je minulost

Většina lidí si tyto bazény skutečně hodlá zapustit do země, protože pak jsou na zahradě téměř k nerozeznání od luxusních bazénů. Ale tady vyvstává zatraceně důležitá otázka. Kdo bazén postaví v případě, že si na to - celkem logicky - netroufáme? Nebo se takovou náročnou věcí nechceme z různých důvodů vůbec zabývat?

Montáž těchto bazénů (v obchodech je prodávají v krabicích do mrtě rozložené) samozřejmě není nic jednoduchého, byť by člověk dostal do ruky sebeučenější návod. Ovšem návod plný nákresů a složitých popisů. To ale dobří prodejci elegantně vyřešili a podávají lidem pomocnou ruku. Jen je potřeba se po nich podívat na internetu, nebo sledovat aktuální nabídky v tisku. Nabízejí totiž nejen dopravu bazénu zdarma až domů. Ale na požádání také bazén (samozřejmě až to dovolí počasí) na zahradě odborně sestaví, zapojí veškerou technologii a uvedou do provozu. Tomu se říká služba na úrovni…