Vyznavačů přípravy jídla pod širým nebem je stále více a tomu odpovídají i nabízené zahradní grily na trhu. Na výběr jsou od klasických na dřevěné uhlí, přes elektrické až po plynové, mezi kterými si ten správný typ najde každý. Každoročně se výrobci a prodejci snaží zákazníkům nabízet něco nového, něco, co tu ještě nebylo.V této sezoně si například poprvé už i u nás můžeme vybírat u ucelené řady grilů celosvětově uznávané belgické společnosti Barbecook, které se vyznačují kombinací ojedinělých funkcí, kvalitním zpracováním a nevšedním designem.

Chvíle volna s rodinou a přáteli si můžete zpříjemnit grilováním na novém unikátním grilu Brahma s revolučním systémem Aromaz®, který dokáže dát vaším pokrmům na sta vůní a chutí.

Chvíle volna s rodinou a přáteli si můžete zpříjemnit grilováním na novém unikátním grilu Brahma s revolučním systémem Aromaz®, který dokáže dát vaším pokrmům na sta vůní a chutí.

FOTO: Mountfield

Na výběr jsou jak modely plynové, tak i jednoduché modely na dřevěné uhlí. Nejžhavější novinkou jsou ovšem originální plynové grily Brahma s revolučním systémem Aromaz® prezentované s mottem „více vůní více chutí“.

Do dvou nerezových misek můžete přilít aromatickou kapalnou směs, pivem nebo vínem, které následně váš pokrm provoní a ochutí.

Do dvou nerezových misek můžete přilít aromatickou kapalnou směs, pivem nebo vínem, které následně váš pokrm provoní a ochutí.

FOTO: Mountfield

Systém Aromaz® zásadně ovlivňuje výslednou vůni jídla a umožňuje připravovat pokrmy na nesčetně způsobů. Můžete si například připravit steak s vůní piva, vína či bylinek nebo lososa s příchutí kopru. Stačí jen naplnit dvě nerezové misky libovolnou kapalnou aromatickou směsí, kterou si pro grilování připravíte. Mohou to být sypké směsi předpřipravené speciálně pro systém Aromaz® s dubovým nebo jablečným aroma (rozpouští se ve vodě) nebo můžete improvizovat. Do misek lze přilít například pivo, víno nebo vodu s rozmíchaným grilovacím či jiným kořením. Při grilování je obsah misek uveden do varu a uvolněné aroma absorbuje připravovaný pokrm, který je pak nejen voňavý, ale i šťavnatý a křehký. Počet možností závisí jen na vaší fantazii a chuti experimentovat.

Gril Banika s horizontálním ohřevem vám nabídne výrazně zdravější přípravu jídla, které se nedostane do kontaktu s plameny.

Gril Banika s horizontálním ohřevem vám nabídne výrazně zdravější přípravu jídla, které se nedostane do kontaktu s plameny.

FOTO: Mountfield

Další zajímavou novinkou na trhu je gril Banika s vertikálním ohřevem. Díky němu se pokrm nedostane do přímého kontakt i ohněm a tuk odtéká do speciální sběrné misky. Využít se dá jak dřevěné uhlí i dřevo, takže může sloužit i jako venkovní krb.