Velkou výhodu mají ti, kteří si bazén teprve pořizují. Například cenově zvýhodněné bazénové sady Azuro totiž mají ve výbavě kromě bazénu, pískové filtrace, schůdků a skimmeru i solární ohřev. Ten pomůže zadarmo zvýšit teplotu v bazénu až o 6°C, a to už je znát.

Co ale dělat v případě, když sluníčko nesvítí? Kdo si chce zajistit ještě lepší podmínky, pořizuje si tepelné čerpadlo, které odebírá teplo z okolního vzduchu a bez ohledu na počasí dokáže teplotu bazénové vody zvýšit až o 8°C. Důležité je poznamenat, že je velmi úsporné, protože například z topného výkonu 5 kW je více než 80% z okolního vzduchu zadarmo.

Jak solární ohřev, tak tepelné čerpadlo dokáží zvýšit teplotu bazénové vody o 6 °C (a více) a prodloužit tak koupací sezónu až na 6 měsíců. Tepelné čerpadlo ale navíc zaručuje stabilně teplou vodu i ve dnech, kdy je pod mrakem.foto: Mountfield

Pravdou ovšem je, že tato čerpadla nebyla nejlevnější. I když se podařilo vyvinout čerpadla, určená speciálně pro ohřev bazénové vody, a jejich cenu srazit až na necelých 40 tisíc korun, pořád to bylo dost. To ale změnil Mountfield, kterému se podařilo zajistit z evropských zdrojů na tato tepelná čerpadla ekologickou dotaci ve výši 33%. Při jejím čerpání tak lze u něj tepelné čerpadlo zakoupit již za 24 900 korun.