Hlavní obsah
Asymetricky umístěné designové věšáky v různých tvarech promění celou stěnu v umělecké dílo. Foto: Muuto (2x), Cloudberry Living

Věšáky a háčky jako téměř umělecké objekty

Klasická podoba věšáků v předsíních je sice léty prověřená, ale už hodně nudná a okoukaná. Trendem se v poslední době stávají háčky různých barev, tvarů i velikostí, které dodají celé předsíňové stěně na zajímavosti a prostor zpestří. Z materiálů je hitem barvené dřevo, mramor i kov v teplých metalických odstínech.

Asymetricky umístěné designové věšáky v různých tvarech promění celou stěnu v umělecké dílo. Foto: Muuto (2x), Cloudberry Living
Věšáky a háčky jako téměř umělecké objekty

Pokud chcete jít s dobou, zapomeňte na klasické lineární věšáky, které mají stejné háčky. Popusťte naopak uzdu kreativitě a stěnu dekorujte různobarevnými háčky a vězte, že i věci, které na ně zavěsíte, mohou mít dekorativní funkci.

Pokud chcete dodat předsíňové stěně uměleckého ducha, ozvláštněte její části barevnými plochami v duchu geometrické abstrakce.

I zavěšné předměty mohou zafungovat jako dekorace.

Foto: Muuto

Výhodou tohoto aranžmá je, že na stěně můžete umístit některé háčky níž tak, aby si na zavěšené věci dosáhly i děti.

Nevýhodou takového věšáku pak může být fakt, že mu chybí zadní část, která často chrání oděvy před znečištěním od malby na zdi a naopak. Řešením může být omyvatelná barva nebo umístění podkladu na celou stěnu, případně volba odolného emailového nátěru.

Pokud chcete prostor oživit, volte věšáčky v různých barevných provedeních a sáhněte klidně i po jasných tónech.

Foto: Chocolate creative, Ksl living

Tvary a barvy věšáků rozhodně nemusí být stejné, vyplatí se ale vsadit na osvědčené kombinace. Dřevo, které působí teplým dojmem, kombinujte s betonem nebo kamenem či kovem, který působí naopak chladně.

Mramorové háčky v tmavých tónech rozhodně nekombinujte se zlatými, takové spojení by působilo pohřebním dojmem. Pokud chcete mramor kombinovat s kovem, volte měděné nebo bronzové provedení.

Hitem jsou věšáčky s měděnými detaily i lidovými motivy. Prim hraje dřevo a kámen.

Foto: The Design Hunter, Chocolate creative, Black By Design, DaWanda

Ti, kdo mají doma malé děti, je mohou pobavit stěnou plnou věšáků ve tvaru zvířat. Taková stěna bude působit hodně zdobným dojmem a rozhodně upoutá pohled hostů hned při příchodu.

Věšáčky mohou imitvat i bidýlka pro ptáky. Stěna pak dostane hodně dekorativní ráz.

Foto: Idyll Home, Design3000.de

Tento typ háčků je vhodný i do dětských pokojů, kde se tito praktičtí pomocníci mohou stát i součástí výmalby s dětskými motivy. Na stěně pak můžete užít i další praktické objekty v hravých motivech, jako jsou třeba poličky ve tvaru mráčků, hodiny ve tvaru slona nebo ryby a dodat tak pokojíčkům na hravosti a originalitě.

Děti ocení motivy stromk, obláčků nebo labutí.

Foto: Melody Maison, Chocolate creative

Pokud hledáte inspiraci pro zařizování předsíně, můžete tuto místnost dekorovat i botníky, které slouží i jako vitríny a nechají vyniknout pěkné obuvi. Ta pak bude mít dekorativní funkci. [celá zpráva]

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků