Hlavní obsah
Výstavní botník si zvládne vyrobit i šikovný kutil, nebo si ho nechá vyrobit od truhláře a sám natře, jako to udělala blogerka Pavla. Pokud chcete botník přenášet, volte kovový stojan na boty do ruky. Foto: archiv soutěže Balakryl Recy věci, Black By Design

Designové a netradiční botníky nejen pro milovníky bot

Za dekorace do bytu nemusíte nutně utrácet velké finanční částky. Pokud máte pěkné oblečení, tak vězte, že i to se může stát skvělou ozdobou - pověšené na stěnách nebo viditelné v otevřených skříních. Stejné je to i u bot. Pokud máte takové, ze kterých se rádi těšíte, proč je neukázat.

Výstavní botník si zvládne vyrobit i šikovný kutil, nebo si ho nechá vyrobit od truhláře a sám natře, jako to udělala blogerka Pavla. Pokud chcete botník přenášet, volte kovový stojan na boty do ruky. Foto: archiv soutěže Balakryl Recy věci, Black By Design
Designové a netradiční botníky nejen pro milovníky bot

Abyste mohli ukázat to nejlepší, co doma máte, volte botníky, které poslouží podobně jako domácí vitríny. Zásadní je, aby v nich byly boty dobře viditelné a aby na sebe botníky příliš nestrhávaly pozornost. Vyplatí se proto volit kousky spíš v minimalistickém nekomplikovaném stylu, který nechá plně vyniknout krásu bot.

Výhodou některých kousků sloužících coby botníky je i fakt, že se z bot lépe dostanou nečistoty.

Foto: Garden Trading, Grace & Glory

V malých bytech a garsonkách se vyplatí volit nástěnné řešení. Může jít o police, do kterých naskládáte boty například proti sobě, nebo o speciální systémy určené pro vystavení bot v interiéru. Jejich výhodou je, že ušetří místo, a navíc boty povýší na umělecká díla.

Některé nástěnné kousky mají podobný efekt jako obrazy.

Foto: NOXU Home

V interiéru můžete uplatnit i další prvky s motivem bot nebo využít nenošené boty jako stylové dekorace. Z vyšších tenisek tak můžete vytvořit například stojan na tužky a jiné kancelářské a pracovní pomůcky.

Tenisky se mohou proměnit v penál nebo stojan na psací potřeby.

Foto: Yellow Octopus

Vtipným kouskem do interiéru jsou i betonové boty sloužící coby květináč od známého výrobce designérských dekorací Seletti. I ty zkrášlí interiér všech milovníků obuvnického řemesla a poslouží i jako stylová dveřní zarážka nebo jako působivý dekorativní kousek v otevřených botnících.

Betonové boty coby květináče zpestří domácnosti milovníků obuvi.

Foto: Smithers of Stamford

Prostor můžete doladit i kousky, které připomínají krásu napínáků na starožitnou obuv. V kombinaci s designem klasických průmyslových lamp se takové dekorace stanou nápaditými retro kousky v pánských pokojích.

Stylovou dekoraci si můžete vytvořit i z napínáků na obuv.

Foto: PIB

V interiéru se vyplatí nechat vyniknout prvky, které vám budou připomínat vaše koníčky, vášně a věci, které máte rádi. Takový interiér bude odrážet vaši osobnost a umožní návštěvám vás blíž poznat.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků