Hlavní obsah

V Letňanech začíná svátek stavebnictví

Přes tisíc vystavovatelů se bude od úterý do soboty prezentovat na devatenáctém mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, který je přezdívaný jako “svátek stavebnictví”. Souběžně s ním probíhá i veletrh investičních příležitostí a realit a veletrh progresivního stavění ze dřeva. Novinkou je veletrh For Elektro, který se letos koná poprvé.

V Letňanech začíná svátek stavebnictví

Za posledních pět let se na veletrhu představí vůbec největší počet vystavovatelů, ti přijeli nejen z Čech, ale i z 20 zemí světa, aby na veletrhu prezentovali to nejzajímavější, co jejich firmy nabízejí v oblasti bydlení.

Na veletrhu můžete sledovat poslední trendy v bydlení

Zaujme vás třeba nabídka přírodního, tepelně-izolačního materiálu z konopí, využít ho můžete pro izolaci střech, stropů, podlah a vnitřních i vnějších stěn.

Tento materiál ostatně soutěží o cenu Grand Prix For Arch 2008, do této soutěže se přihlašují pouze exponáty, které jsou na trhu novinkou, ale v České republice jsou už distribuovány. Výrobky musí splňovat i přísná ekologická hlediska.

.: Na veletrhu jsou i letos k vidění nejnovější trendy v dřevěných podlahách.foto: Archiv For Arch

Prohlédnout si můžete i atypické obloukové dveře, ty můžete usadit do obloukových zdí a výklenků.

.: Na veletrhu seženete zdánlivě nesehnatelné. Třeba dveře do oblouku.foto: For Arch

Představen je také pisoár, který se možná stane hitem budoucích let, je to totiž pisoár bez vody, který je ekologický a úsporný na provoz i čištění.

.: Plastový pisoár, jeho povrch je bez pórů - zabraňuje vniknutí moči a bakterií a tím snižuje tvorbu zápachu.foto: Archiv For Arch

Z těchto novinek zaujme domovní videoalarm a komunikátor, který nabízí okamžitý přehled o tom, co se ve vašem domě děje přes mobilní telefon. Praktická je zase třeba mobilní protihluková stěna z betonových nebo dřevěných panelů, jejíž velkou výhodou je jednoduchá montáž a demontáž.

Na ekologii si na veletrhu potrpí

Veletrh For Wood, který se koná v rámci For Archu, má dopomoci většímu rozvoji dřevostaveb v České republice a seznámit návštěvníky s možnostmi ekologického bydlení.

.: Sálavý panel v tmavém provedení.foto: Kopřiva Praha s.r.o

Milovníci ekologického bydlení se mohou nechat inspirovat také třeba sálavým panelem z kamene, který je vyráběn přímo na míru interiérů. Tvar a i druh přírodního materiálu (mramor, žula, pískovec..) si můžete sami zvolit podle barevného ladění svého interiéru.

O pořádání veletrhu se více dozvíte zde.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků