Hlavní obsah

Sprchovávání šetří čas i vodu. Sprchový kout mnohdy ušetří i cenné centimetry v koupelně. Jeho součástí jsou nezbytné vaničky, i těch je na trhu celá řada.

Sprchové vaničky s tetováním i bez

Oblíbeným materiálem pro sprchové vaničky je smaltovaná ocel, tu lze originálně ozdobit například květinovým vzorem, který připomíná stále populární tetování.

Květinové vzory se vrací do kurzu v posledních letech, plno jich bylo k vidění i na veletrhu v Miláně. Tohoto trendu využila i společnost Kaldewei, která ve spolupárci s Phoenix Design, Stuttgart/Tokyo ozdobila sprchovací vaničku jemným dekorem lilie v elegantních odstínech šedé.

Dekorace je trvale vypálena do povrchu vaničky zvláštním smaltovacím procesem, ten umožňuje trvalé umístění květinového vzoru na povrchu.

Originální zdobení připomínající decentní tetování na vaničkách Superplan a Superplan XXL. Foto: Kaldewei

Mimořádně mělká

VilleroyBoch představila zase extra mělkou sprchovací vaničku. Ta je navíc vyrobena ze speciálního protiskluzového materiálu - Quarylu. Její výška je 10 cm. To umožňuje jednoduchou instalaci v rovině s podlahou, která je vodotěsná, a na její instalaci není potřeba žádných doplňkových dílů.

Quaryl kombinuje vynikající vlastnosti akrylu a tvrdost a odolnost minerálního křemene. To zaručuje velmi dobré protiskluzové vlastnosti, odolnost vůči odření a otlučení. Materiál se velmi dobře tvaruje, ať už při vytváření oblých tvarů či hran.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků