Hlavní obsah
Vítězná stavba v Laguna Beach v USA je okázalým odpočinkovým domem. Foto: Profimedia.cz

Prohlédněte si nejkrásnější objekty k bydlení z mezinárodní soutěže

Vila u jezera, zámek a plážový bungalov se praly o první místo v mezinárodní soutěži o nejkrásnější bydlení. Objekty soupeřily v klání americké televize HGTV s názvem Ultimate House Hunt neboli Velké hledání domů. Oceněno bylo nakonec devět staveb. Některé z nich si můžete prohlédnout. Absolutním vítězem se stala nemovitost na pláži v Laguna Beach v USA.

Vítězná stavba v Laguna Beach v USA je okázalým odpočinkovým domem. Foto: Profimedia.cz
Prohlédněte si nejkrásnější objekty k bydlení z mezinárodní soutěže

Podle titulu Sun Sentinel se nejlepší stavbou stal dům se čtyřmi ložnicemi a extra vysokými stropy, které dávají stavbě iluzi většího prostoru. Ten porotu soutěže naprosto očaroval.

Efektní stavba je plná skleněných stěn - od podlahy ke stropu. Výhodou je, že z domu je krásný výhled na oceán a vlny. Nechybí venkovní kuchyňský kout a další vychytávky.

Fascinující obytný prostor nabízí svým hostům plné pohodlí.

Foto: Profimedia.cz

O vítězi rozhodovala porota i hlasující z řad veřejnosti, kterých bylo téměř 900 tisíc. Na stránkách soutěže si mohli prohlédnout mimořádné domovy 88 finalistů ze třináctky zemí, které jsou zastoupeny vedoucími realitními společnostmi světa.

Některé stavby mají hodně romantického ducha.

Foto: Profimedia.cz

Menší procento oceněných staveb mělo spíše komornější charakter. Patří mezi ně i drobný plážový domek určený pro odpočinek v páru. Ten rozhodně nezapře poetického ducha.

Příznivce si získal i méně okázalý domek.

Foto: Profimedia.cz

Většina oceněných objektů ale vynikala spíše okázalostí a velkolepostí. Součástí stavby nebo pozemku jsou zpravidla bazény, které jsou pro hlasující zjevně důležitým prvkem zvyšujícím komfort a pohodlí obyvatel.

Inspirujícím objektem je i otevřený prostor s bazénem.

Foto: Profimedia.cz

Pokud vás zajímají i české stavby, prohlédněte si letošní finalisty v oblasti novostaveb v soutěži Česká cena za architekturu, jejímž účelem je nalézt nejinspirativnější stavbu u nás. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků