Hlavní obsah

Přeměněný byt připomíná vesmírnou loď zamořenou vražednými stvůrami

V běžném obytném domě ve španělské Barceloně se nachází velmi netradiční byt. Po vstupu do něj se návštěvník přenese na vesmírnou loď. Bohužel, není v ní ale sám. Je zamořena Vetřelci v různých stádiích vývoje. A jako z udělání, statečná poručice Ellen Ripleová, známá filmová bojovnice s těmito nestvůrami, na palubě není. Hold této tematice vytvořil barcelonský nadšenec, který si říká Luis Nostromo.

Přeměněný byt připomíná vesmírnou loď zamořenou vražednými stvůrami

Byt v barcelonské čtvrti Navas si majitel přetvořil k obrazu svému. Přesněji, k obrazu svého koníčka. Třiačtyřicetiletý muž, jenž vystupuje pod jménem Luis Nostromo, patří totiž k velmi nadšeným fanouškům dnes již kultovního filmu Vetřelec a jeho pokračování.

Na rozdíl od běžných nadšenců ale nesetrval pouze na úrovni shromažďování akčních figurek, jejich ukládání doma na poličku a občasném oprášení výstavky. Se svými úlovky se rozhodl podělit s podobně založenými lidmi, a proto se pustil do tvorby fanouškovského muzea.

Proměna bytu trvala tři roky a majiteli s ní pomáhal pouze jeden kamarád. To se zdá být až neskutečné při pohledu na velmi pěkné zpracování jednotlivých detailů. Vše vyrobili ze dřeva, plastů a recyklovaného materiálu.

Luis rozčlenil své muzeum do čtyř sekcí. První dvě části čerpají z prvního filmu Ridleyho Scotta Vetřelec. Návštěvník vstupuje do laboratoře lodi Nostromo, jež je vybavena udivujícím množstvím zařízení, samozřejmě včetně těla jednoho ze zkoumaných tvorů.

Sigourney Weaverová jako Ellen Ripleyová ve filmu Vetřelec

Foto: Profimedia.cz

Cesta bytem-muzeem pak dál pokračuje do Narcissu, lodi, jež Ellen Ripleyové slouží k útěku z hlavní lodi.

Třetí oddíl muzea je galerií, pojmenovaná je podle základny Hadley's Hope. Zde autor muzea čerpá hlavně z filmu Jamese Camerona Vetřelci. Jsou tu vystaveny modely mimozemšťanů a originální předměty z filmu z roku 1986.

Čtvrtá část byla pojmenována El Matadero. V ní pak Luis představuje nejcennější kousky své sbírky. Zařízena je ve stylu třetího pokračování ságy Vetřelec³.

Ačkoli je možné muzeum v současné době po předchozí rezervaci navštívit, dle jeho majitele není ještě zcela hotové.

„Doufám ale, že během roku 2020 dokončím poslední detaily,” cituje jeho slova agentura AP.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků