Hlavní obsah
Postel se stříškou ochrání před příliš intenzivním sluncem. Foto: Lagoon, Hommés studio

Pohodlné venkovní postele zpříjemní pobyt na zahradě či terase

Dnes už na zahradu nemusíte volit jen polohovací zahradní lehátko, ale můžete si dopřát odpočinek na lůžku, které je svým pohodlím srovnatelné s klasickými postelemi. Pokud zvolíte zastíněné dvoulůžko s vyšší matrací, pravděpodobně si užijete podobný odpočinek jako v ložnici, jen na čerstvém vzduchu.

Postel se stříškou ochrání před příliš intenzivním sluncem. Foto: Lagoon, Hommés studio
Pohodlné venkovní postele zpříjemní pobyt na zahradě či terase

Pokud chcete, aby byl odpočinek opravdu pohodlný, volte lůžka, která jsou polohovací nebo obsahují venkovní polštáře z umělých hmot. Prim bude hrát i odkládací stolek po boku venkovní postele.

Vhod přijdou i polštáře, které je možné nechávat venku.

Foto: Chaplins Furniture

Pokud budete chtít lůžko ze dřeva, volte raději tvrdá a odolná dřeva typu teak, palisandr nebo wenge. Takové materiály budou dlouhodobě odolné i vůči vlhkosti, horku a škůdcům.

Základ je pohodlná a pevná matrace.

Foto: Go Modern Furniture

Ti, kdo mají problémy s usínáním ve venkovním prostředí, mohou zkusit lůžka, která svým tvarem připomínají skořápku. Díky houpavému pohybu se zabavíte a ukolébáte k spánku. Tento typ venkovních lůžek si bezpochyby oblíbí hlavně děti, jimž mohou nahradit klasické houpačky.

Houpací postel doslova ukolébá k spánku.

Foto: Hommés Studio

Z materiálů pro umělohmotné postele a lehátka je v poslední době hodně v kurzu umělý ratan s kovovou konstrukcí, který působí přírodním dojmem. Jde o lisovaný plast, který díky své barevnosti věrně imituje známý ratanový nábytek. Výhodou je odolnost vůči jakémukoliv počasí. Na zimu je i přesto vhodné postele skrýt.

Pokud chcete odpočívat v páru, volte ideálně rovnou dvoulůžkové lehátko se silnější matrací.

Foto: Lagoon

Pokud jste fandové přírodních materiálů a rostlin v exteriéru a interiéru, zkuste i do venkovního prostoru zakomponovat závěsné květináče. Ty pomohou prostor proměnit v exotický ráj.

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků