Hlavní obsah
Kolekce White s motivy loděk je výsledkem spolupráce firem Primalex a Lavmi a evokuje prázdniny a lehkost rozmarného léta. Kouzlo prázdnin připomene i osvětlení ve tvaru loďky. Foto: Primalex, Nedgis

Motivy lodí, plachetnic a parníků vnesou do interiéru svěží prázdninovou atmosféru

Pokud patříte mezi jedince, kteří rádi obměňují interiér podle ročního období, tak vás možná nadchne motiv loděk, který už na začátku léta připomene dovolenou a čas prázdnin. Tento motiv se vyplatí kombinovat s dalšími prvky v námořnickém duchu, jako jsou pruhy, vzor kotvy a dekorace z lanoví.

Kolekce White s motivy loděk je výsledkem spolupráce firem Primalex a Lavmi a evokuje prázdniny a lehkost rozmarného léta. Kouzlo prázdnin připomene i osvětlení ve tvaru loďky. Foto: Primalex, Nedgis
Motivy lodí, plachetnic a parníků vnesou do interiéru svěží prázdninovou atmosféru

Výhodou námořnického motivu je, že bude dobře ladit s mnoha dekoracemi přivezenými z letních dovolených. Uplatnit můžete i zdánlivě všední kousky, jako jsou různé mušle, kamínky a provázky.

Povlak na polštář, ozdobné knoflíky nebo lustr s motivem placchetnice vytvoří v interiéru dojem svěžesti.

Foto: Annabel James, DaWanda, TakaTomo.de

Tento motiv nejlépe ladí s modrou barvou, která do interiéru přináší pocit uvolněnosti, symbolizuje odpočinek, čistotu a je ideální barvou pomáhající k uklidnění. Plachetnice a loďky se tak obzvlášť hodí do ložnic a obecně do prostor sloužících k odpočinku.

Modely loďí skvěle dokreslí atmosféru v interiérech dekorovaných tímto motivem.

Foto: Nobunto, The Nautical Company

K tomuto motivu patří i kombinace se sytou červenou barvou. Právě ta je součástí mnoha dekorací v námořnickém stylu a zvýrazní detaily, které mají být zdůrazněny.

Textilie s motivem loděk dodají stolování středomořskou atmosféru.

Foto: Postcards Home

Mějte ale na paměti, že tento motiv se moc nehodí do prostor, které mají sloužit k podávání pracovních výkonů. Namísto toho, aby stimuloval k práci, spíš uklidňuje a bude odvádět pozornost od práce.

Stěny dekorujte tapetami se vzory lodiček a vln nebo obrázky či fotkami zobrazujícími loďe, zálivy a námořní dopravu.

Foto: Cloudberry Living, Arthouse

Loďky jsou všeobecně nadčasovým vzorem, který nestárne. Nemusíte se tak obávat, že by zcela vyšel z módy. Ideální je na chaty a chalupy, kam vnese svěží středomořskou atmosféru.

Motiv loďky, plachetnice nebo parníku vykouzlí v kuchyni uvolněnou atmosféru.

Foto: Sophie Allport, Yellow Octopus

Motiv loděk nejlépe vynikne na bleděmodrém nebo bílém pozadí. Ideální je volit studenější bílou, která vyvolá pocit chladu a připomene tak osvěžující pocit času stráveného u vody. [celá zpráva]

Napište nám

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahradu a rádi byste se pochlubili?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků