Hlavní obsah
 

Motiv pily a výrazné barvy jsou hlavními rysy domu, kde žije majitelka se svými rodiči

Mladá majitelka se rozhodla žít s rodiči v domě, který si nechala postavit v uzounké uličce vietnamského Ho Či Minova Města. O návrh domu požádala tamní architekty z ateliéru AD+studio. Drobný dům je všechno, jenom ne nenápadný. Vládne mu motiv pily a výrazné barvy.

 
Motiv pily a výrazné barvy jsou hlavními rysy domu, kde žije majitelka se svými rodiči

Malá ulička vznikla jako zkratka pro místní, aby se během dopravní špičky měli jak vyhnout nedaleké rušné křižovatce Hàng Sanh. V místě brzy vznikla spousta obchůdků a také domů. V místě proluky vyrostl poslední z domů v okolí.

Na malém pozemku vymysleli architekti třípatrový dům s užitnou plochou 120 čtverečních metrů, který si mezi sebou rozdělí majitelka se svými rodiči. Jeho hlavním výrazným prvkem, který se opakuje jak na fasádě, tak v interiéru, je pilovitá linka, která je inspirovaná profilem vlnitých plechů použitých na některých objektech v okolí.

Inspirací pro architekty byly i vyčnívající balkony na domech v okolí, a tak je do návrhu zakomponovali rovněž.

Jak vysvětlují architekti, v přízemí je v současné době jen minimum funkčních prvků, neboť majitelka zde plánuje vbrzku otevřít obchod s jídlem. V mezaninu nad prvním patrem pak architekti vytvořili i malý prostor využitelný pro koníčky mladé ženy. Zde si může číst, malovat i hrát na nějaký hudební nástroj.

Velkým přáním mladé ženy bylo, aby interiér nebyl jen nudně bílý. Architekti proto vybrali dvojici barev, které bílý základ doplňují - sytou lososovou a klidnější peprmintovou.

Obě se domem prolínají prakticky na úrovni všech podlaží, tu se dostává více do popředí jedna, jinde zase druhá.

Anketa
Máte rádi kombinaci lososové a peprmintové barvy?
Ano, moc. Je to pěkné.
27.8 %
Nevypadá to zle.
17.2 %
Nějak mě to neoslovilo.
15.2 %
Ne, to není moje gusto.
39.8 %
Celkem hlasovalo 986 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků