Hlavní obsah
Stěna s esovitou rampou je vytvořena přesně podle reklamní fotografie, která se majiteli stala inspirací pro proměnu obývacího pokoje. Foto: Archiv čtenáře (7x)

Majitel si zařídil obývací pokoj podle reklamního snímku

Ladislav a jeho žena si koupili panelákový byt v Karviné. Zařídili ho skromně a účelně tak, aby se v něm jim a jejich dětem žilo co nejpohodlněji. Po několika letech se ale Ladislav rozhodl změnit vzhled obývacího pokoje. Inspirací mu byl obrázek na webu firmy, která nabízela dekorace na stěnu.

Stěna s esovitou rampou je vytvořena přesně podle reklamní fotografie, která se majiteli stala inspirací pro proměnu obývacího pokoje. Foto: Archiv čtenáře (7x)
Majitel si zařídil obývací pokoj podle reklamního snímku

„Stará obývací stěna a sedačka po 15 letech vykazovaly známky opotřebení. Hledal jsem inspiraci na internetových stránkách, až jsem nalezl reklamní fotografii společnosti prodávající nalepovací noty na stěnu. Uložil jsem si ji jako pozadí na svůj notebook a trpělivě střádal na vysněný obývák. Každý den, když jsem jej v práci otevřel, měl jsem tu správnou motivaci," napsal nám čtenář Ladislav.

Jednou z novinek v obývacím pokoji je lihový krb. Hezkým nápadem je umístění niky nad něj. Ta supluje tradiční krbovou římsu.

Foto: Archiv čtenáře

Zhruba za rok měl našetřeno a mohl začít hledat firmu, která mu udělá nejlepší a cenově nejzajímavější nabídku za realizaci esovité rampy na stěně.

Zatímco první firma požadovala za realizaci proměny obývacího pokoje 130 tisíc korun, další byla ochotna danou práci provést za 85 tisíc korun. Teprve zástupce třetí společnosti, navíc místní, si řekl pro majitele přijatelnou cifru 25 000 korun.

Notu zvolil čtenář jako ústřední motiv pokoje.

Foto: Archiv čtenáře

Veškeré ostatní práce v pokoji si provedl čtenář, který se v té době živil jako prodejce aut, svépomocí.

Po patnácti letech každodenního používání bylo třeba nahradit původní sedací soupravu novou.

Foto: Archiv čtenáře

Jedním z prvků, které hodlal změnit, byl i vzhled běžného panelákového stropu v místnosti. Líbila se mu myšlenka, že by byl lesklý. Na obložení proto nakonec použil plastové panely určené původně do koupelen.

Příprava stěny s krbem

Foto: Archiv čtenáře

Stěny obývacího pokoje pak obložil odsazeným sádrokartonem. Na zem položil plovoucí podlahu, a to v kombinaci dvou barev - bílé a světle hnědé.

Původní podoba obývacího pokoje

Foto: Archiv čtenáře

Novinkou v pokoji je lihový krb zasazený do sádrových obkladů a doplněný nikou.

Veškeré práce majiteli zabraly tři týdny. Během nich stihl pořídit i novou televizi. Celkové náklady na proměnu obýváku skončily nakonec na částce 100 000 korun.

Z obývacího pokoje zmizely jak nadbytečné úložné prostory, tak původní podlaha i stará televize.

Foto: Archiv čtenáře

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků