Hlavní obsah
Velcí fandové pikniků mohou používat jeden popruh a měnit deku dle nálady. Foto: Tolly McRae (2x)

Letošní léto bude ve znamení pikniků. Máte už vhodnou deku?

Jednou z variant, jak bezpečně trávit čas s přáteli, když nemáte zrovna vlastní zahradu, je vyrazit na piknik na veřejné prostranství. V parku nebudete mít problém si od ostatních udržet doporučené dva metry rozestup. Máme pro vás tipy na elegantní deky, které vám na pikniku rozhodně zvýší komfort.

Velcí fandové pikniků mohou používat jeden popruh a měnit deku dle nálady. Foto: Tolly McRae (2x)
Letošní léto bude ve znamení pikniků. Máte už vhodnou deku?

Ti, kdo se rozhodnou piknikovat třeba v lese nebo v podvečer, kdy už bývá chladněji, ocení nepromokavé deky, které zůstanou suché i v mírně nepříznivém počasí. Stejně tak je uplatníte při ranních piknicích, kdy je v trávě ještě rosa, kterou by deka mohla navlhnout.

Nepromokavé deky oceníte zejména ve vlhčím prostředí.

Foto: Tartan Blanket Co.

Deky volte ideálně s výraznou příměsí vlny. V chladu zahřeje, v parném počasí pak ochladí. Vlna má skvělé termoizolační vlastnosti a také schopnost pohlcovat a odpařovat vlhkost. Je ale třeba s ní zacházet opatrně a prát ji maximálně na 30 °C  a příliš ji neždímat.

Berte v úvahu i to, že ji mají rádi moli. Přes zimu ji proto bezpečně uschovejte a zabalte.

Pestré barvy na dekách jsou jako stvořené pro letní období.

Foto: Heating a Plumbing London, Sir Gordon Bennett, Tartan Blanket Co.

Milovníci pikniků si mohou pořídit několik dek v různých odstínech a střídat jen popruh na jejich upevnění. Ten je nejlepší volit z kůže nebo eko kůže. Z čím kvalitnějšího materiálu bude, tím déle vydrží a deka v něm bude mít elegantnější tvar a nebude po rozbalení zmačkaná.

Dámy ocení trendy načervenalé i růžové odstíny dek.

Foto: Tolly McRae

Pikniky v parcích ocení nejen dospělí, ale milují je i děti. Díky pobytu v přírodě budou mít dostatek pohybové aktivity, zatímco rodiče si mohou na chvíli v klidu odpočinout na dece.

Rodinné pikniky si žádají hravé motivy na dekách, které ocení hlavně děti.

Foto: Annabel James, Sophie Allport

Pokud chcete dětem nabídnout víc možností k pohybovému vybití a na frekventovaná hřiště se vám s nimi zatím nechce chodit, můžete jim také pořídit interiérové houpačky.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků