Hlavní obsah

Lampy ve tvaru nebezpečných hadů od designéra Ingo Maurera oživí každý interiér

Lampy ve tvaru nebezpečných hadů jsou dalším z výstřelků designéra Ingo Maurera, který svými návrhy nepřestává šokovat veřejnost. Po vzoru hadů jsou také plně ohybatelné a v interiéru vypadají opravdu originálně. Seznamte se nimi.

Lampy ve tvaru nebezpečných hadů od designéra Ingo Maurera oživí každý interiér

Další ze zajímavých výstřelků designéra Ingo Maurera pobaví asi každého milovníka hadů, jeho lampičky je totiž připomínají vzhledem, tvary i funkcemi.

Hadovité osvětlení oživí každý interiér

Černí hadi se žlutou klikatou čárou či hadi v metalickém provedení pobaví asi každého. Z jejich tlamy vychází intenzivní proud světla, který ohnutím lampy zamíříte kamkoliv na požadovaný cíl.

Tyto technologicky dokonalé lampy nesou název AlizzCooper a Ingo Maurer je navrhl v podobě stolní lampy, lustru i stojací lampy. Interiér tak mohou zcela ovládnout hadi.

 

Ingo Maurer se narodil v Německu roku 1932, vystudoval grafický design a emigroval do Spojených států, kde pracoval jako designér v New Yorku a San Francisku. Později se pak vrátil do Evropy a začal vytvářet neuvětřitelné typy osvětlení.

Osvětlení by mělo být zábavné

Podle Ingo Maurera by tvary osvětlení měly hlavně bavit a přinášet lidem radost do života. Ve své tvorbě se toho drží, jeho návrhy rozhodně nenudí.

Designér Ingo Maurer svou tvorbou vyjadřuje i politické názory. Nedávno šokoval s originálním návrhem kondomu na žárovek, který je protestem proti zákazu prodeje mléčných žárovek. Více se o něm dočete zde.

Anketa
Umístili byste si takové osvětlení do interiéru?
Ano, líbí se mi.
25 %
Ne, je moc výstřední.
25 %
Ne, do mého domova se nehodí, ale je zajímavé.
25 %
Ano, jen pokud bych neměl/a jinou lampu.
25 %
Celkem hlasovalo 14392 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků