Hlavní obsah
Látkové rolety mají odstíny šedé, zelené, modré, ale vyzkoušet lze i puntíky či obrysy květin. Důležité je stínicí techniku sladit s interiérem. Foto: ISOTRA (3x)

Japonské stěny poslouží jako stínicí prvek i elegantní dekorace

Prosklené plochy jsou u novostaveb běžné. Přinášejí do interiéru více denního světla, ale v létě umějí interiér i nepříjemně rozehřát. A tak hledáme vhodnou stínicí techniku, která nadměrné teplo nepropustí a přitom ve velké ploše vypadá báječně.

Látkové rolety mají odstíny šedé, zelené, modré, ale vyzkoušet lze i puntíky či obrysy květin. Důležité je stínicí techniku sladit s interiérem. Foto: ISOTRA (3x)
Japonské stěny poslouží jako stínicí prvek i elegantní dekorace

Jednou z možností, jak okno odstínit, ale také neupřít majitelům kontakt s okolím a zelenou zahradou, je použití tzv. japonských stěn.

Jsou vyrobeny z látek záclonového typu, působí vzdušně, volně, interiér zútulňují, ale přitom poskytují vysokou míru soukromí.

Dekoruje i stíní

Japonské rolety jsou vítanou alternativou k vertikálním žaluziím. Umí dokonale zastínit, nesou jistý styl, jsou originální, jemné, v mnoha barvách a odstínech. Lze s jejich pomocí předělit i jednotlivé obytné zóny.

Designéři s nimi rádi pracují a používají je zejména do menších bytů nebo studentských pokojů, kde se v jedné místnosti spí, učí, relaxuje i ukládají předměty.

Japonské stěny šikovně zastíní velké prosklené plochy, ale přitom máme kontakt s okolím, třeba krásnou zahradou.

Foto: ISOTRA

Vytvořit na jednom místě funkční prostor, který slouží jako ložnice, obývací pokoj, pracovna i šatna v jednom, není jednoduché. Ale s předělem (japonskou zástěnou) lze vytvořit logická zákoutí. Zvláště když se použijí zajímavé odstíny a dekory látek, které podtrhnou osobitý styl uživatele.

Profily látkových stěn jsou vyrobeny z hliníku v bílé nebo stříbrné barvě, lze je ovládat manuálně (šňůrkou, tyčí nebo tahem za látku) či elektrickým pohonem s dálkovým ovládáním.

Japonské stěny jsou vyrobené z látek záclonového typu, které propouští dostatek světla, ale poskytují uživatelům soukromí. Prodávají se v mnoha barevných odstínech a motivech.

Foto: ISOTRA

Japonské látkové stěny nejsou náročné na údržbu, při silném znečištění je lze jemně vykartáčovat nebo vysávat slabě nastaveným ručním vysavačem.

Používáme pouze jemné mýdlové roztoky s vlažnou vodou, nikdy ne organická ředidla, čisticí písky, pasty, silné alkalické prostředky apod.

Praktické předokenní rolety

Předokenní rolety interiér zastíní, odhluční a ještě mohou mít integrovanou roletu proti hmyzu. To oceníme v podvečer v dětském pokoji nebo za letních nocí v ložnici. Do interiéru vstoupí vlahý čerstvý vzduch, ale bez mušek a komárů.

Předokenní rolety jsou vyrobeny z plastu s vysokou rázovou pružností a odolností proti povětrnostním vlivům. Lze je vybavit i integrovanou roletou proti hmyzu.

Foto: VEKA

Předokenní rolety užijeme na okna i dveře různých výšek, ovládají se snadno tažným páskem, zalomenou klikou nebo elektrickým motorem.

Pohon na elektriku je samozřejmě nejpříjemnější na ovládání a doporučujeme ho zejména na velké plochy, kde jsou těžké rolety (lze ovládat i dálkově, mají časové spínače).

Předokenní roleta pod překlad se přizpůsobí jakémukoliv okennímu rámu, výborně izoluje, neruší vzhled fasády. V nabídce velké množství barevných dekorů, imitací dřevin. Ovládání ruční nebo motorem.

Foto: LOMAX

Předokenní rolety pomohou skvěle odhlučnit i starší okna, zejména pokud bydlíme blízko pozemní komunikace.

Pro zvýšenou bezpečnost jsou i odolné vůči vloupání, protože je lze opatřit speciálním závěrem, který zabraňuje jejich vytažení.

Novou kolekci stínicích rolet na střešní okna navrhli slavní designéři, kteří se inspirovali proměnou světla od svítání do soumraku. Výsledkem je 6 barev, které se objevují na zatemňujících a průsvitných roletách.

Foto: VELUX

Venkovní rolety lze libovolně nastavovat a pustit tak do obývacího prostoru tolik denního světla, kolik právě potřebujeme: od lehkého zatemnění až po úplnou tmu.

Napište nám

Postavili jste nový dům, rekonstruovali byt anebo máte hezky zařízenou zahradu a rádi byste se ostatním čtenářům pochlubili a inspirovali je?

Napište nám do redakce na adresu bydleni@novinky.cz, připojte pár průvodních vět a několik snímků vašeho díla.

Rolety oceníme i v zimě, kdy působí jako tepelný izolant.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků