Hlavní obsah

Interiérové ozdobné věnce z novin, chilli papriček i peří doladí slavnostní atmosféru

Věnce k interiérovým dekoracím na Vánoce neodmyslitelně patří. Dnešní vítací věnce na rozdíl od adventních věnců žádné svíčky nemají a mohou tak sloužit i jako výzdoba pro jiné roční období či příležitost. Věnce z chilli papriček nebo přečtených novin jsou dekorací, která po Vánocích neomrzí.

Interiérové ozdobné věnce z novin, chilli papriček i peří doladí slavnostní atmosféru

Klasické věnce na slavnostní vánoční tabuli většinou zdobí různé bobule, cesmína nebo vločky. Základními barvami jsou zelená (většinou jsou použity větvičky jehličnanů) a červená. Jde o barvy Vánoc, které by klasicky pojatý dekorativní věnec měl mít.

Klasické věnce jsou nyní k mání v řadě květinářství.

Foto: Novinky

Zajímavou variantou, která je sice poněkud nevšední, ale vypadá velmi originálně, je věnec vytvořený z nařasených mašliček ze starších vydání novin. Věnec ozdobí nejen slavnostní tabuli nebo stěny interiéru, ale přes rok může fungovat i jako výzdoba pracovny.

Praktickou dekorací, kterou oceníte po celý rok v kuchyni, je věnec z chilli papriček.

Věnec z chilli je zároveň vkusným a vhodným vánočním dárkem pro milovníky ostřejších jídel a na první pohled vypadá podobně jako klasický věnec z cesmíny.

Věnce z peří se hodí jako dekorace do ložnice

Letošní předvánoční nabídka věnců je velmi pestrá a nechybí v ní ani věnce z peří. Ty se po Vánocích hodí k výzdobě ložnice, kde budou vypadat provokativně. Jinak ale příliš vkusné nejsou.

Věnec z peří vypadá ve většině interiérů kýčovitě.

Foto: Novinky

Pokud chcete zvolit univerzální věnec, který se stane i ozdobou tabule všedních dní, můžete zvolit věnec z vřesoví. Ten vypadá velmi decentně a doladí stolování ve středomořském stylu.

Věnec z vřesoví vkusně doplní stavnostní tabuli.

Foto: Novinky

Nejlevnější variantou jsou buď doma dělané věnce, nebo obyčejné zelené z tújí. Ty si můžete ozdobit podle vlastní fantazie a podle barevného ladění slavnostní tabule. Ideální je dekorovat je zbylými ozdobami, které nepoužijete na zdobení stromku.

Nejlevněji vyjde nezdobený věnec.

Foto: Novinky

Adventní věnce mají symbolizovat trnovou korunu a stejně je tomu i u vítacích věnců. Ty by ale měly být nejen upomínkou na křesťanské tradice, ale i interiérovou dekorací, která hostům zpříjemní estetický zážitek ze slavnostní tabule a přivítá je v hostitelově bytě či domě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků